כך מסבירים את צה"ל לעולם הערבי

מול מראיינים עוינים ברשתות פרו-פלסטיניות, אלו הם הישראלים שעומדים בחזית ההסברה הישראלית לעולם הערבי. בערבית, בטלוויזיה ובאינטרנט, הם מנסים לאזן במעט את התמונה שמשתקפת ברשתות הערביות ולהציג, גם אם בבוטות, את נקודת מבטה של מדינת ישראל. כך זה נראה

בשעה שהלחימה בעזה נמשכת, ראיונות של קצינים ישראלים בערוצים הפרו-פלסטינים הערבים, כמו למשל השופר של קטאר "אל ג'זירה", הם מפגשים נפיצים במיוחד. למרות זאת, הישראלים הללו לא מפחדים להעביר את העמדה הישראלית לעולם הערבי וגם לאוכלוסיית הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי שגם היה בעבר דובר צה"ל, מציג את העמדה הישראלית בשפה ברורה שהמראיינים לא אוהבים לשמוע. מדובר במראיינים עוינים שלפעמים נוקטים נגדו בראיון בפרובוקציות של ממש.

שמו של רס"ן אביחי אדרעי אינו מוכר לציבור הרחב בישראל, אבל מיליונים רבים בעולם הערבי מכירים את פניו של הקצין הישראלי מדובר צה"ל. בסרטונים שעולים ליוטיוב אדרעי מראה את הממצאים הישראלים ברצועה ומסביר את עמדת הצבא לאוכלוסייה שלרוב חשופה רק לתמונה חד צדדית.

גם ראש השב"כ והשר לשעבר אבי דיכטר לוקח חלק במערכה, ובערבית שוטפת הוא מסביר למדינות הסובבות מה שלרוב לא נראה ברשתות הערביות.