הרשות הפלסטינית מצטרפת לדרישות חמאס

בכיר הרשות יאסר עבד רבו קרא הלילה לישראל "להסיר את המצור על עזה ולעצור את התוקפנות", כהגדרתו, ובכך הצטרף לדרישות חמאס להפסקת אש. בהודעה רשמית מטעם הרשות הוא קרא לפלסטינים "להתאחד מאחורי תושבי עזה שנתונים לטבח"

יאסר עבד רבו (רויטרס)

יועצו הבכיר של יו"ר הרשות אבו מאזן, יאסר עבד רבו, נשא נאום תקיף לאחר כינוס ההנהגה הפלסטינית, בו הצטרף לדרישות חמאס מישראל להסיר את הסגר על עז. "העם הפלסטיני כולו, בתוך פלסטין ומחוצה לה, עומד שכם אל שכם עם תושבי עזה הנתונים לתוקפנות ומעשי טבח", הדגיש עבד רבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבד רבו הציג את דרישותיה של הרשות הפלסטינית: "יש לעצור את התוקפנות ולהסיר את המצור על עזה", אמר. הוא קרא לפלסטינים להתאחד סביב דרישות אלה.

הבכיר הפלסטיני הדגיש כי יש צורך להגביר את התיאום בין חמאס לפת"ח. "אנחנו בטוחים שעזה לא תישבר אם כל העם הפלסטיני יתלכד סביבה", אמר עבד רבו. " לא ייתכן שעזה תהיה תחת מצור מצד אחד, ותחת התקפה אכזרית של ישראל מצד שני. על האויב לדעת שהוא עומד מול עם מאוחד, שלא הובס ולא יובס. צריך לדחוף את הכיבוש הזה באמצעות אחדות ערבית". עבד רבו הודה לנשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי על מאמציו להביא להפסקת אש.

פלסטינים רבים נענו לקריאתו של עבד רבו וארגנו הפגנות נגד המבצע בעזה בערים הפלסטיניות ביהודה ושומרון שאמורות להתקיים היום בלילה. ההפגנות ישתלבו עם ציון הלילה הקדוש ביותר בחודש הרמדאן.