צפו: כתב רשת BBC בישראל הותקף בשידור חי

מי שחיפש בשבועות האחרונים סיבה לתקוף את ישראל, לא התקשה למצוא כמה ברשתות החברתיות: בחומרי ההסתה האחרונים נגד התוקפנות הישראלית, נראה כתב רשת BBC במזרח התיכון כשהוא מותקף בידי אלמוני במהלך דיווח בשידור חי. למרות שזהותו לא אומתה, גולשי הרשת כבר הכריעו "הישראלים הנוראים האלה"

כתב רשת BBC במזרח התיכון לא תיאר לעצמו שהדיווח שיעביר דווקא מצדו הישראלי של הגבול עם עזה יסתיים ב"התקפה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניות ספורות לאחר שהחל במסירת הדיווח למגישה באולפן, נהדף לפתע הכתב פיראת' חאטיב בידי מתפרע שפרץ לשידור ללא התראה. ברגעים שלאחר התקרית נראו אנשי צוות הצילום כשהם משתלטים על התוקף, זאת בעוד שהאירוע כולו מועבר בשידור ישיר.

תוך זמן קצר הועלה התיעוד לרשתות החברתיות, שם הפך ללהיט בתיאור האגרסיביות הישראלית, לאחר שנטען כי המתפרע אינו אלא אזרח ישראלי שהדיווח לא היה לרוחו. התגובות שנפוצו ברחבי הרשת לא הפתיעו, וכללו מסרים של הסתה חריפה נגד ישראל. "הישראלים הנוראיים האלה, כולם פחדנים שפשוט לא יכולים להתמודד עם האמת", כתב אחד הגולשים שצפה בסרטון. "בכל העימותים והמלחמות, רואים את אכזריותם של היהודים בהתקפות נגד עיתונאים ונגד כתבים בערוצי הלוויין, כי המנטליות הדתית והיהודית מובילה אותם להאמין שיש לה זכות לאיים על החיים שלכם".

יצוין כי בעובדה שזהות התוקף טרם אומתה לא היה כדי לבלום את גל השטנה נגד ישראל בעת האחרונה. בשבוע שעבר פורסמה ברשתות החברתיות תמונה של אזרחים ישראלים, לכאורה, כשהם משקיפים על תקיפות צה"ל בעזה תוך כדי אכילת פיצוחים ושתיית בירה.