צפו: כתב אל-ג'זירה בעזה פרץ בבכי

ידוע לכל כי הסיקור העולמי של הסכסוך הישראלי-פלסטיני נוטה לא פעם נגד ישראל – וגם במבצע הנוכחי הדבר לא השתנה. ברשת אל-ג'זירה אחד הכתבים לא עצר את רגשותיו ובכה בעת הדיווח, בעוד כתבת אחרת דיווחה על ירי האזהרה של צה"ל על בניין המשרדים

עיתונאים רבים נמצאים בימים אלה ברצועת עזה בכדי לסקר את הקרבות בין אנשי חמאס לכוחות צה"ל. אלא שבהתאם לתבנית המוכרת, הכתבים הזרים מסקרים בחמלה בעיקר את הצד הפלסטיני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעת דיווח של כתב רשת אל-ג'זירה וואהיל א-דחדוח מאולפני החברה בעזה, הוא סיפר כי חזר למשרדים לאחר סיור בשכונת סג'עיה ולא עצר את רגשותיו. "כשהגענו לאזור נדהמנו ממראות הזוועה שראינו. גופותיהם של השאהידים היו מוטלות על הקרקע", אמר הכתב והחל לבכות כך שלא הצליח לסיים את הדיווח וזז מעמדתו מול המצלמה.

משרדי אל-ג'זירה בקטאר (AP)

מוקדם יותר היום דווח כי צה"ל ביצע ירי אזהרה לעבר בניין אל-ג'זירה בעזה. על פי הדיווח ברשת, הבניין משמש גם כבית דירות ומשרדים של גופי תקשורת אחרים בהם סוכנות הידיעות AP. "שתי יריות מדוייקות נורו לעבר הבניין שלנו,", דיווחה כתבת אל-ג'זירה סטפאני דקר.

דובר חמאס בבית החולים המוגן - על רקע תמונות של הרס

"הצבא הישראלי אישר שהוא ירה לעברנו יריות אזהרה, אני לא מבינה מדוע. הירי גרם לבהלה, האזרחים שעובדים כאן מבוהלים גם כך. אנחנו נמצאים במקום גבוה מאוד ממנו רואים אזור רחב, אולי הם רוצים שנצא מכאן", המשיכה ואמרה הכתבת. על פי הדיווחים ברשתות הזרות, ב-15 ימי מבצע "צוק איתן" נרשמו מספר מקרים של ירי לעבר תחנות שידור בעזה, כמו גם השתלטות של צה"ל על משדרים וגלי רדיו ברצועה.

דובר חמאס על רקע כרזת ההרס (טוויטר)

במקרה אחר שהופץ היום ברחבי הרשת, נחשף העולם לניסיון של חמאס לייצר דעת קהל מסוימת ברחבי העולם - אחד המקומות היחידים הבטוחים ברצועת עזה הוא בית החולים שיפא, שם מתחבאים הכתבים הזרים מן התופת, ושם מסתתרת גם הנהגת חמאס.

כתב הוול סטריט ג'ורנל ניק קייסי, פרסם בעמוד הטוויטר שלו תמונה בה נראה אחד מדוברי חמאס כשהוא מתראיין בבית החולים. אלא שלמרות האזור המוגן בו התקיים הריאיון, הודבקה מאחורי בכיר הארגון תמונה ענקית של בניינים הרוסים בניסיון להמחיש את האווירה ברצועה.