"כל מי שיכול היה לברוח – ברח"

הכתבים הזרים מדווחים על הפחד השורר בשכונת סג'עייה שברצועת עזה. "התושבים נמלטים כדי להציל את חייהם, בלי רכוש, וכשהם עוזבים - פגזים ישראלים מפציצים את השכונות שלהם", מסר כתב רשת CNN. "הם בורחים ברגל, בכלי רכב, על עגלות רתומות לחמורים, בכל דרך. רק לצאת החוצה מאזור הסכנה"

כך רואה העולם את הפעולה בעזה: צה"ל הפגיז הבוקר (ב') ובמהלך הלילה שכונות במזרח עזה, בסג'עייה ובזייתון. כתבי רשתות הטלוויזיה הבינלאומיות המדווחים מרצועת עזה נמצאים עם האוכלוסייה ברצועה, מעבירים משם את התמונות, הרעשים והתחושות של התושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם נמלטים כדי להציל את חייהם, בלי לבוש, רק עם הבגדים שהם לובשים", סיפר כתב CNN. "כשהם עוזבים, פגזים ישראלים מפציצים את השכונות שלהם. תושב סג'עייה אומר שהוא נאלץ לנטוש את אמו. היא סירבה לעזוב את הבית, היא ביקשה ממנו לעזוב אותה שם, וזו הסיבה שקשה לו לבוא לכאן".

הכתב של רשת CNN, שנמצא ברצועת עזה מאז תחילת המבצע הקרקעי, ליווה אלפים שממלאים את רחוב אל מוכתאר, אחד הרחובות שבהם - על פי הכרוזים שפירסם צה"ל - אוכלוסייה אזרחית יכולה להסתובב בבטחה בלי חשש מהפגזות. אבל מסביב - שומעים פיצוצים מכל כיוון.

הלם מול ההרס בסג'עייה (רויטרס)

צפוף אבל בטוח

טנקים ישראלים, תוחחים ומטוסים מפגיזים את מזרח הרצועה כבר 14 ימים. אנשי חמאס מחזירים מלחמה. כתבת רשת SKY שנמצאת ברצועה, מדווחת על "מאות של אנשים המנסים להיאחז בחיים. הם בורחים ברגל, בכלי רכב, על עגלות רתומות לחמורים, בכל דרך. רק לצאת החוצה מאזור הסכנה". לדבריה, הם נסים לאחד מבתי הספר של האו"ם, המתפקד כמקלט לעשרות האלפים שעזבו את בתיהם. המקלטים מאוד צפופים, אבל הם מספקים ביטחון לאזרחים.

את המראות הקשים ניתן לראות במרוכז גם במרפאות ובבית החולים שיפא. ליד דלתות הכניסה עולה הצער על גדותיו, כשבני המשפחה שומעים על גורל יקיריהם. ברצועת עזה איש לא רואה את סופה של הלחימה, וכל מי שיכול היה לברוח - ברח.