עיתונאי צרפתי: "אחד מרוצחי סוכן המוסד - אחיו של המחבל מטולוז"

מומחה צרפתי לאסלאם קיצוני טוען כי פעיל דאע"ש המופיע בסרטון ההוצאה להורג של השבוי הפלסטיני מוחמד מוסלם הוא אחיו למחצה של מוחמד מראח, שביצע את הטבח בביה"ס היהודי בצרפת לפני 3 שנים. לדברי המומחה, מדובר בסברי אסייד, שחצה את הגבול לסוריה בשנת 2014

עיתונאי צרפתי, שחיבר ספר על הטרור האסלאמי בארצו, טוען היום (רביעי) כי פעיל דאע"ש שנראה בסרטון ההוצאה להורג של "סוכן המוסד" הפלסטיני הוא סברי אסייד, אחיו למחצה של המחבל מוחמד מראח - שביצע את הטבח בבית הספר היהודי בעיר טולוז לפני שלוש שנים. בכיר צרפתי אישר בשיחה עם עיתונאים כי שני הפעילים בסרטון - המבוגר והצעיר - הם בעלי אזרחות צרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת העיתונאי דוד תומסון, אסייד הוא האיש שנראה עומד לצד הילד שירה למוות במוסלם. הוא סיפר כי אסייד היה בכיר בתא טרור שמנה 30 פעילים סלפים קיצוניים בטולוז, וחצה את הגבול לסוריה בשנת 2014.

אסייד הצהיר כי אביו נישא מחדש לאמו של מראח. הוא אף היה מהמארגנים של הלווייתו, לאחר שחוסל על ידי המשטרה הצרפתית בדירת המסתור שבה שהה בשנת 2012. על פי הדיווח, אסייד שמר בתקופה האחרונה על קשר עם משפחתו של מראח, במיוחד עם אחותו.

רב ו-3 ילדיו נרצחו בפיגוע בטולוז

במרץ 2012 פתח מראח באש בבית ספר יהודי בעיר טולוז בדרום-מערב צרפת, ונמלט מהמקום על גבי אופנוע. ארבעה בני אדם נרצחו בפיגוע: הרב יונתן סנדלר בן ה-30, ישראלי שעזב את הארץ לפני כשנתיים ועבד כמורה בבית הספר של הקהילה היהודית בטולוז, ושני ילדיו הקטנים - אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3. הרוגה נוספת היא בתו של מנהל בית הספר, מרים מונסנגרו בת ה-8. עוד שלושה תלמידים בבית הספר נפצעו באורח קשה.

כעבור מספר ימים פשטה המשטרה הצרפתית על דירת המסתור שבה התחבא המחבל. עשרות לוחמים הסתערו אל תוך ביתו של מראח וירו בו למוות.