הוריו של "סוכן המוסד": אילצו אותו להודות

משפחתו של מוחמד מוסלם, הצעיר הפלסטיני שהוצא להורג ע"י ילד בסרטון שפרסם דאע"ש, מכחישים כי פעל בשירות ישראל וטוענים שנתפס כשניסה לחזור לביתו מטיול בטורקיה. "הם רצחו אותו רק כדי להראות לעולם, כדי שיפחדו מהם", אומר אביו

ארגון המדינה האסלאמית פרסם אמש (שלישי) סרטון ובו נראית הוצאתו להורג של מוחמד מוסלם, ערבי ישראלי בן 19, תושב מזרח ירושלים, שהואשם כי ריגל עבור המוסד הישראלי. בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס הכחישו הוריו, תושבי בית חנינא, כי בנם שיתף פעולה עם ישראל וטענו כי נתפס במהלך טיול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם תפסו אותו ליד הגבול הטורקי בזמן שניסה לחזור הביתה לאחר ששמע שאמו חלתה", סיפר אביו, סעיד. "הם כלאו אותו, היכו אותו וכפו עליו להתוודות שעבד עבור ישראל. כל אדם הגון היה מוכן שיוציאו אותו להורג ולא לומר דבר כזה, אך הם כפו זאת עליו".

"מרגל בן 19? איך זה ייתכן? למה שייסע לשם אם הוא מרגל", שאלה אמו של מוחמד בעודה אוחזת בתמונתו ומתייפחת. "אם היה לו כסף הוא לא היה נוסע לשם", הוסיף אביו. "בכל בוקר הוא היה מתעורר ובא להגיד לי בוקר טוב. הוא רצה להתחתן, המסכן, לחיות את חייו והם רצחו אותו רק כדי לעורר פחד בעולם".

מתוך סרטון ההוצאה להורג

דאע"ש: הוצאנו להורג סוכן מוסד

בתחילת הסרטון שפרסם אתמול ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני מוצג דרכונו הישראלי של מוסלם, שבו נרשם שהוא מירושלים. מוסלם מספר למצלמה כי שכנו היהודי גייס אותו לעבוד עבור המודיעין הישראלי ושבני משפחתו עודדו אותו לעשות כן. הוא עבר אימונים במחנה ענתות, לדבריו, ואחר כך יצא דרך טורקיה לסוריה.

בהמשך, מציג אחד מהמוציאים להורג, דובר צרפתית, את הילד שיורה בשבוי: "יהודים, אללה נתן לנו במתנה את היכולת להרוג את המאמינים שלכם במעוזכם בצרפת, ואילו כאן במדינה האסלאמית- הנה גורי האריות של הח'ליפות - הם מוציאים להורג את מי שנשלח על ידי המוסד הטיפשי כדי לרגל אחרי המוג׳הדין והמוסלמים".

מיד אחרי ההוצאה להורג נשמעים דבריו של מייסד המדינה האסלאמית אבו מוסעב א-זרקאווי, שחוסל בעירק ב-2006. זה קטע מהסרטון היחיד שפרסם בעבר ובו נאמר: "אנחנו נלחמים בעירק ועינינו נשואות לעבר ירושלים, שלא תוחזר, אלא בעזרת קוראן שנותן לנו הנחיה וחרב שנותנת תמיכה".