דיווח: חסן נסראללה אושפז בבית חולים

התקשורת בלבנון מדווחת כי מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, אושפז בבית חולים בביירות בשל מה שהוגדר כ"ניתוח עדין". אין עדיין פרטים ממקורות נוספים על האירוע. נסראללה היה אמור לנאום לפני 5 ימים אך הוא לא הופיע, וכעת ממתינים לראות האם יופיע לאירוע מתוכנן בשבוע הבא

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ארכיון (רויטרס)

התפתחויות גם בזירה הצפונית: מנהיג ארגון חיזבאללה חסן נסראללה הגיע לבצע ניתוח בבית חולים ברובע הדאחייה בביירות בירת לבנון, והוא מאושפז במקום. הדיווחים על האשפוז מגיעים ממקורות שיעים בלבנון, שהם לרוב מקורות אמינים בכל הקשור לסיקור הארגון והעומד בראשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מדובר ב"ניתוח עדין" שאותו עבר מזכ"ל הארגון מולו נלחמה ישראל בקיץ 2006. בית החולים בו מאושפז המזכ"ל, ברובע הדאחייה - מעוז חיזבאללה בביירות, הוא בית חולים שיעי שנחשב למאובטח מאוד. כל האזור הופגז קשות על ידי חיל האוויר הישראלי במהלך מלחמת לבנון השנייה ונגרם לו נזק רב, אך הארגון וממשלת לבנון שיקמו את רוב הנזקים מאז.

חסן נסראללה היה אמור לנאום בפני תומכיו ב-12 ביולי, יום השנה השמיני לפרוץ מלחמת לבנון השנייה, אך הוא לא הגיע לנאום. כעת מחכים בלבנון לראות האם נסראללה יופיע לנאום מתוכנן ב-24 לחודש, בשבוע הבא. מדובר בנאום לרגל סיום חודש הרמדאן, אירוע חשוב בלוח השנה האיסלאמי בו נסראללה נוהג לנאום מדי שנה.

בתחילת השבוע: שתי רקטות מלבנון נחתו בגליל המערבי

במקביל למלחמה בעזה, יש אש גם בגבול לבנון: אזעקה נשמעה בלילה שבין ראשון לשני ביישובי הגליל המערבי, ולאחר מכן אותרו שתי נפילות בשטחים פתוחים. לא נגרם נזק ולא נרשמו נפגעים. לאחר זמן קצר השיב צה"ל באש ארטילריה לעבר מוקד הירי בדרום לבנון. "צה"ל הגיב באופן מיידי ובעוצמה בירי ארטילרי מסיבי של עשרות פגזים לעבר מקור הירי. מסרים חמורים הועברו באמצעות כוח האו"ם יוניפי"ל. צה"ל לא יסבול כל פגיעה בתושבי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

מקור הירי אותר בסמוך לעיר צור, בדומה לאירוע הירי הקודם לעבר הצפון. על פי ההערכות, מדובר בתשתית טרור שקשורה לג'יהאד האסלאמי ולא בארגון חיזבאללה. בימים האחרונים התגלה כי הירי קשור למרצה במכללה בדרום לבנון שהתקין רקטות לשיגורים. בסוף השבוע פונה המרצה לבית חולים לאחר שרקטה התלקחה בידיו, וכך התגלתה תשתית הירי שהקים.