התמונה שמסעירה את העולם: הילדים שנהרגו בעזה שניות לפני מותם

התקרית בה נהרגו 4 ילדים פלסטינים אמש בחוף מחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה עוררה סערה בעולם, אלא שתמונה אחת של הילדים - שניות לפני שמתו, מחוללת סערה גדולה יותר. בתמונה, ששותפה פעמים רבות ברשתות החברתיות, נראים הילדים רצים על החוף, שניות לפני מותם. התמונה הפכה לאחת המזוהות ביותר בעולם עם מבצע "צוק איתן"

רגע לפני - רצים על החוף בעזה (טוויטר)

הרגעים האחרונים של הילדים שנהרגו בעזה: זו הייתה יכולה להיות תמונה שמצולמת בכל מקום בעולם, של כל משפחה שיוצאת לחוף הים במהלך חופשת הקיץ. תמונה המתעדת שלושה ילדים שרצים על החוף בשלווה. אלא שמה שקרה לאותם ילדים מאושרים שניות לאחר מכן - גורם לנזק תדמיתי גדול לישראל ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת הטלוויזיה הצרפתית TF1 פרסמה סדרת תמונות וקטעי וידאו, שמתארים לכאורה את הרגעים האחרונים בחייהם של הילדים, שעל פי הדיווחים, נהרגו אתמול (ד') מפגז ספינה ישראלית בחוף הסמוך למחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה. התמונה בה נראים הילדים רצים על החוף ושצולמה לפני האירוע הטרגי, צויצה מחדש אלפי פעמים בטוויטר - והגיעה לרבים בעולם.

הלוויית הילדים בעזה, היום (AP)

על פי הדיווחים ברצועת עזה, הילדים שנהרגו הם בנים למשפחת באקר, משפחת דייגים מוכרת באזור. הארבעה הם עאהד בן ה-10, זכאריה, אף הוא בן10 ועוד שני בנים ממשפחת באקר, לשניהם קוראים מוחמד - והם בני 9 ו-11. קרוב משפחה של הילדים, עבד אל-כרים באקר, אמר היום כי "זהו רצח בדם קר, ישראל משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת כדי להרוג ילדים". הלווית הילדים בעזה התקיימה היום בהשתתפות אלפים.