הצנזורה של חמאס: "לא לצלם רקטות"

בזרוע הצבאית של הארגון מוטרדים מפגיעה בביטחון המידע שתספק מידע לישראל, ופירסמו סטטוס בפייסבוק שבו נקראו אנשיהם להקפיד על נהלים. "אל תצלם שיגור רקטות או את חבריך, ואל תפיץ מידע על מיקום השיגורים או על תקיפות של הציונים", נכתב בהוראות גדודי עז א-דין אל קסאם

שומרים על ביטחון מידע? חמושי חמאס (רויטרס)

בחמאס מוטרדים מהשימוש של פעילי חמאס ברשתות החברתיות, דבר שלדבריהם מקל על המודיעין הישראלי לאסוף מידע חשוב. הזרוע הצבאית של ארגון הטרור, גדודי עז א-דין אל קסאם, פרסמה סטטוס בפייסבוק ובו הנחיות לשמירה על ביטחון מידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחי היקר, אל תעזור לאויב במלחמה", קרא חמאס לאנשיו. "אלה כמה דברים שכדאי לך לדעת: אל תצלם לעולם ירי רקטות, אל תפיץ מידע על מקום שיגור הרקטות ואל תצלם את חבריך לוחמי הג'יהאד".

בארגון ביקשו מהמחבלים גם לא לשוחח על פעולותיהם. "אל תספר לחברך על פעילות אנשי הגדודים או מקומות פעולותיהם", נכתב בהודעת כתבה הזרוע הצבאית. "אל תשאל היכן הופצצו מטרות על ידי הציונים, אל תענה על שאלות ששואלים קרוביך כמו 'מה עשית באזור שלך', או 'מה המצב בגזרה שלך'. כל אלו נותנים מידע רב לאויב. התפללו היטב למען ניצחון".

לא רק בחמאס, גם בצה"ל כמובן מוטרדים מפגיעה בביטחון המידע. העיתון "במחנה" פרסם אתמול כי עשרות ניסיונות כניסה אסורים של אזרחים לשטחי הכינוס בדרום נמנעו מאז ראשית המבצע. החשש העיקרי בצה"ל הוא פגיעה בביטחון המידע, סיכון החיילים והאזרחים עצמם, שמתקרבים לאזור עליו יש ירי כבד מהרצועה. על פי הפרסום, מרבית ניסיונות החדירה בוצעו על ידי סקרנים אך גם על ידי אנשים שבאו לבקר בני משפחה שגויסו.

חיילי המשטרה הצבאית חוסמים את הצירים המובילים לשטחי הכינוס, ומציבים מחסומים כדי לשמור על הסדר. באחד המקרים קרוב לבסיס אורים שבדרום, עקף כלי רכב במהירות מחסום צבאי. לאחר שניידת משטרה צבאית רדפה אחריו, הוא הסתובב ופנה אחורה.