אסד הושבע לכהונה שלישית לנשיאות סוריה

בנאום ההשבעה בדמשק הודה אסד לבני בריתו, ואיים כי "מדינות המערב והמדינות הערביות שתומכות בטרור ישלמו מחיר גבוה על פעולותיהן". בהתייחסו לארגוני המורדים אמר כי "אלו שאיבדו את דרכם, יכולים עכשיו לראות בבירור שפני המפלצת נחשפו, המסכות הוסרו והמהפכה שלהם נכשלה"

בפעם השלישית: מול הפרלמנט בבירה דמשק, הושבע היום (ד') נשיא סוריה בשאר אסד לכהונה נוספת בת שבע שנים כנשיא, לאחר ניצחונו בבחירות בחודש שעבר, שהתקיימו באזורים שבהם עדיין לא שולטים המורדים. אסד זכה ב-88 אחוזים מהקולות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום ההשבעה אמר אסד כי "מדינות המערב והמדינות הערביות שתומכות בטרור, ישלמו מחיר גבוה על פעולותיהן". הוא חזר ונשבע להילחם בחמושים סביב סוריה. כמו כן נשבע אסד להביא לסיומה של מלחמת האזרחים שהחלה בשנת 2011.

בהתייחסו למורדים בארצו אמר אסד לתומכיו: "הם רצו מהפכה, אבל אתם הייתם המהפכנים האמיתיים. אני מברך אתכם, על המהפכה ועל הניצחון". עוד הוסיף בנאומו כי "אלו שאיבדו את דרכם, יכולים עכשיו לראות בבירור שפני המפלצת נחשפו, המסכות הוסרו והמהפכה שלהם נכשלה".

בהתייחסו לבני בריתו, ארגון החיזבאללה בלבנון, אמר אסד: "לא נשכח את נאמנותם ההרואית של בני בריתנו שנלחמו מלחמת קודש נגד הבוגדים".

מלחמת האזרחים משתוללת בסוריה כבר כשלוש שנים וגבתה עד כה את חייהם של כ-170 אלף בני אדם, והפכה כשלושה מיליון בני אדם לפליטים במדינות שונות.