מורסי במשפטו: "לפקודתך עזה"

הנשיא המצרי המודח שמואשם בהרג חיילים מצרים, קשירת קשר עם חמאס וארגון הבריחה מהכלא הצבאי ב-200, צעק עם כניסתו לאולם המשפט "לפקודתך ולשירותך, עזה". הוא אינו מכיר בסמכות בית המשפט

נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי קרא אמש (א') במהלך משפטו שנערך בקהיר קריאות תמיכה בארגון חמאס ותושבי רצועת עזה. מורסי הופיע בבית המשפט בהאשמת תכנון וביצוע בריחה המונית מבית הסוהר המצרי במהלך המהומות בינואר 2011 , שהביאו בסופו של דבר לנפילתו של הנשיא מובאראק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברגע שכף רגלו של הנשיא המודח דרכה באולם בית המשפט, הוא החל לצעוק: "לפקודתך ולשירותך, עזה". גם בקהל צעקו לו: "לפקודתך עזה, לפקודתך פלסטין - גאוות האסלאם". אנשי ה"אחים המוסלמים", שבשורותיהם צמח מורסי, נחשבים לבני בריתם האידיאולוגיים של חמאס.

במקביל, בעוד שהמשטר המצרי מעורב בניסיונות להביא להפסקת האש, נערכות בקהיר מדי יום הפגנות תמיכה בפלסטינים ברצועת עזה, שבמהלכן נשרפים דגלי ישראל וארה"ב. בסוף השבוע החליטה מצרים לפתוח באופן חלקי את מעבר רפיח למקרים ספציפיים לכיוון אחד מעזה החוצה. אלפים, במיוחד אזרחים זרים, ניצלו את פתיחת המעבר וניסו לצאת מרצועת עזה שסופגת כבר יותר משבוע אש ממטוסי צה"ל.

מוחמד מורסי עומד לדין בגין מספר סעיפי אישום: הרג חיילים, קשירת קשר עם חמאס וארגון הבריחה מהכלא הצבאי ב-2011. מורסי עצמו שב ומכריז שהוא הנשיא הנבחר של מצרים ושלבית המשפט שמעמיד אותו לדין אין סמכות לשפוט אותו.