לא כולם תומכים בחמאס: "איפה חאלד משעל? איפה אבו מאזן?"

בעולם הערבי נדיר למצוא קולות התומכים בישראל ומתנגדים לעמדה הפלסטינית. אלא שביממה האחרונה תועדו שני מקרים שכאלה. באחד מהם תועדה אישה פלסטינית כשהיא מותחת ביקורת חריפה על הנהגת חמאס: "כמה אנשים מהארגון נהרגו?". מגיש טלוויזיה מצרי: "מי גרם לדמעות הנשפכות על אדמת עזה? ישראל?"

פעמים רבות נראה כי התקשורת הערבית עיוורת למעשי חמאס, ולפעמים ניתן לטעות ולחשוב כי בעולם הערבי לא ניתן לשמוע קולות המתנגדים לקיצוניותו של ארגון הטרור העזתי. אלא שהיום (ב') נשמע בקהיר שיח אחר לגמרי שהתקיים על רקע הפגנה פרו-פלסטינית שבה השתתפו מאות בני אדם. הטלוויזיה המצרית הצליחה לתעד ויכוח שהשמיע קולות אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעדשת המצלמה תועדה אישה פלסטינית כשהיא שואלת: "כל בני העם הפלסטיני שנהרגים הם לא מחמאס. כמה אנשים מחמאס נהרגו? איפה חאלד משעל ? איפה הוא? הילדים שלו לומדים בחו"ל, איפה אבו מאזן?".

ביטוי נוסף לקולות אחרים נראה ברשת ברשת "אל-פרעין" המצרית . המגיש השנוי במחלוקת טאופיק טיקאשה אמר בשידור כי "הדמעות הנשפכות על אדמת עזה, מי גרם להן? האם זו ישראל שפתחה בירי או האם אלו שחטפו שלושה ישראלים בפעולת התגרות שמטרתה הייתה לדחוף את ישראל להכות את אלו שחיים בשלווה, ולהכות בשוחרי שהשלום ובאזרחים חסרי ההגנה בעם הפלסטיני. מי התחיל? ישראל או חמאס? על המתחיל לשאת באחריות למעשים שלו".

"הם אומרים שיש להם 25 אלף לוחמים", המשיך טיקשה להתריס. "הם צריכים לשלם בחייהם במלחמה. בפועל הם יורים רקטות ולא מבצעים לוחמה יבשתית, למה? הם לא פולשים פלישה קרקעית לשטחה של ישראל, הם נוהגים כמו כלבים הקשורים בשרשרת בבית אדונם, הם נובחים מאחורי הגדר, אבל ברגע שמשחררים את הכלב - הוא מפחד לצאת מפתח הבית".