אבו מאזן לישראל: "חסכו בדם, הפסיקו את האש ברצועה"

יו"ר הרשות הפלסטינית התייחס למערכה המתנהלת מול חמאס ברצועת עזה מזה ארבעה ימים - וקרא לישראל לנצור את האש: "על ישראל להפסיק את האש קודם כל כדי לחסוך בדם, ואז לדבר על תנאי הרגיעה", הבהיר בריאיון לרשת טלוויזיה לבנונית

בעוד מבצע צה"ל בעזה נמשך - ויחד עמו גם ירי הטילים המאסיבי מהרצועה, קורא יו"ר הרשות הפלסטינית לישראל להפסיק את המבצע מיד: בריאיון שהעניק הערב (ו') לרשת "אל מיאדין" הלבנונית המזוהה עם חיזבאללה, התייחס יו"ר הרשות למבצע צה"ל הנערך ברצועה זה ארבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני רוצה לחסוך בדם", הצהיר אבו מאזן וקרא לישראל להפסיק את האש בשלב הראשון - ורק לאחר מכן לדון בתנאי הרגיעה. "כפות המאזניים מבחינה צבאית נוטות לגמרי לטובתה של ישראל. צריך להפסיק את האש ורק אחר כך לדון על תנאי החבילה של הרגיעה", הפציר יו"ר הרשות בממשל הישראלי. על האפשרות לפיה תצא ישראל לפעולה קרקעית בעזה אמר יו"ר הרשות כי להערכתו, מהלך שכזה לא ייצא לדרך: "ניסיונה של ישראל במבצעים מסוג זה הוא מר".

שלשום הביע יו"ר הרשות הפלסטינית דרישה דומה מישראל, יממה לאחר היציאה למבצע:"הממשל הפלסטיני דורש הפסקה מיידית של הפעילות שגורמת להתדרדרות המצב בעזה", קרא אבו מאזן וביקש מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד כדי לעצור את ההתדרדרות שתוביל לעוד חוסר יציבות והרס באזור". בהודעה שפרסמה ההנהגה הפלסטינית, היא קראה קריאות "אינטנסיביות ודחופות" למנהיגים ערבים בתקווה להפעיל לחץ על ישראל להרגיע את המצב.