ירדן: מאות ניסו לפרוץ לשגרירות ישראל

מחאה נגד ישראל בעמאן: מאות מפגינים פרו פלסטינים ניסו לפרוץ לשגרירות ישראל בירדן. הממשלה הירדנית מתנגדת גם היא למבצע בעזה, אך למרות זאת המשטרה לא נתנה למפגינים להיכנס והדפה אותם בכוח. צפו במהומה

מאות הפגינו וניסו להתפרץ לרחבת השגרירות ונבלמו בכוח על ידי כוחות של משטרת ירדן. תיעוד המהומות נראים המפגינים מניפים שלטים בגנות ישראל, וקוראים קריאות בעד הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחאה נגד פעילותה הצבאית של ישראל לא הגיעה רק ממפגינים ירדנים אלא גם מהממשלה בעמאן. הממשלה הירדנית דרשה מישראל להפסיק את המבצע בטענה שהוא מנוגד לחוק הבינלאומי ופוגע במאמצים להתניע את תהליך השלום.

גם את מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון גינו בירדן. שגריר ירדן למועצת זכויות האדם של האו"ם אמר כי ארצו מגנה את "הענישה הקולקטיבית של האזרחים הפלסטינים במהלך החיפושים אחרי הנעדרים בגדה המערבית ובירושלים". לדבריו, "ישראל תוקפת מנהיגים דתיים -נוצרים ומוסלמים, ומקומות קדושים".

הפעם האחרונה בה פרצה מחאה בירדן נגד ישראל היתה בחודש מרס, אז מחו כאלפיים בני אדם על הרג השופט הירדני במעבר אלנבי. המפגינים שרפו את דגל ישראל ודרשו את גירוש השגריר. בכיר בתנועת האחים המוסלמים במדינה אמר בהפגנה כי "היהודים הם אויבים של האומה הזו", לקול תשואות המוחים.

המפגינים נשאו ארון קבורה ריק, וזעקו קריאות בגנות ישראל, תחת אבטחה משטרתית כבדה. מספר עימותים נרשמו בין המפגינים הלהוטים לבין השוטרים, שניסו למנוע את הגעת המפגינים לבניין השגרירות.