חמאס מתרברב: הציג הרקטות שירה לגוש דן ולנגב

מאז החל מבצע "צוק איתן" יורה ארגון חמאס עשרות רקטות ביום לעבר שטח ישראל. היום הציג ארגון הטרור סרטון בו נראית רקטה מסוג M75, שלטענת פעילי החמאס הינה מהסוג שנורה למצפה רמון, גוש דן והרי יהודה. על הרקטה הופיעה בעברית הכתובת: "רקטת קסאם", לצד איומים על ישראל

לצד המשך הירי על יישובים רבים בדרום ובמרכז הארץ, פועלת גם מכונת התעמולה של חמאס במלוא המרץ: בעוד ירי הרקטות ליישובים שונים רק הולך ומתרחב, פרסמו היום (ה') פעילי חמאס סרטון בו התרברבו ביכולות הלוחמה שלהם בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון מציגים חברי ארגון הטרור רקטה מסוג M75 - רקטה שעל פי טענות הזרוע הצבאית של החמאס, נורתה היום לכיוון מצפה רמון, ובימים האחרונים לכיוון הרי יהודה וגוש דן. הסרטון הוצג באתר גדודי עז-א דין אל קסאם, ונועד לאיים על האזרחים בישראל.

בתמונות הראווה שפרסם, הציג חמאס סוללה של רקטות קסאם עליהן נכתב בעברית: "רקטות קסאם מ75", ולצדן הופיעו הצהרות דתיות ולוחמניות - ואיומים על ישראל. בעיקר התגאו בחמאס בשיגור לכיוון מצפה רמון וכתבו תחת הטיל בעברית: "הצלחנו להפגיז את בסיס חיל האוויר הישראלי ברמון".

מאז החל המבצע, ירה ארגון חמאס רקטות למרחקים שטרם הצליח להגיע אליהם בעבר: הנקודה הצפונית ביותר אליה הצליח להגיע האגון הייתה כתוצאה משיגור של רקטה מתקדמת לאזור זכרון יעקב וחוף הכרמל במרחק של 160 קילומטרים מהרצועה.

הזרוע הצבאית הציגה רקטה נוספת, R-160, על שמו של בכיר חמאס שחוסל, עבד רנתיסי. לטענת החמאס, מדובר ברקטה שחברי הארגון הרכיבו בעצמם ושמקורה בסוריה.