"שני הצדדים סובלים מההפגזות ואנחנו משלמים את המחיר"

בעוד אזרחי ישראל נמצאים תחת איום הטילים, גם תושבי עזה מסתגרים בבתיהם, מחשש להיפגע במתקפות הרבות של צה"ל ברחבי הרצועה. תושב העיר הפלסטינית מסביר בשיחה עם חדשות 2 כי מרבית האנשים אינם פעילי חמאס, אך דווקא הם אלו הסובלים מן הסיטואציה. "החיים בעזה גרועים, אנשים מסתובבים פה חיים-מתים", אמר

במסגרת מבצע "צוק איתן" פועלים כוחות צה"ל באינטנסיביות ברצועת עזה במטרה להחליש את תשתיות חמאס, ולעצור את ירי הרקטות לעבר ישראל. במסגרת הניסיונות הישראליים לפגוע בפעילי ארגון הטרור ותומכיו, תושבים רבים ברצועה נאלצים לחיות תחת אש תמידית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר ארבעה ימים יש תקיפות והורסים בתים כמעט בכל מקום ברחבי הרצועה", סיפר בריאיון לחדשות 2 סמי א-בית, תושב עזה. "ממשלת ישראל מפוצצת טילים על מטרות. יש פה מחסור בדלק ובתרופות. רק אתמול אנשים ישבו ואכלו והסתכלו במשחק המונדיאל ואז הפציצו אותם, אני לא יודע אפילו מה קרה איתם".

"מה שקורה עכשיו זה שמתנהלת מלחמת התשה בין ישראל לעזה", סיפר א-בית כיצד הוא רואה את המצב. "השאלה היא מי יישבר ראשון, חמאס או ישראל. זו שאלה של ביצה ותרנגולת מי יפסיק קודם. בינתיים שני העמים סובלים מההפגזות ואנחנו משלמים את המחיר. אנחנו בסבל גדול, אנחנו לא רוצים מלחמה, אנחנו רוצים שקט".

"יש מחסור חמור באוכל ובתרופות" (רויטרס)

"החיים בעזה כל כך גרועים שלאנשים לא אכפת למות"

סמי א-בית האשים את המדיניות של ממשלת ישראל ואמר כי זו הסיבה לתמיכה של תושבי עזה בארגון חמאס: "מדינת ישראל מנהלת מלחמה נגד העם והאזרח הפשוט. 90 אחוז מתושבי עזה הם לא פעילי חמאס והם רוצים לחיות, אבל החיים בעזה כל כך גרועים שלאנשים לא אכפת למות, הם גם ככה מסתובבים חיים-מתים. אם ישראל תשחרר את המצור על עזה ויהיה לאנשים מה לאכול, המצב יהיה טוב יותר".

הלילה (ה') תקף חיל האוויר יותר מ-100 מטרות ברחבי רצועת עזה. בשעות הבוקר המוקדמות התמקדו התקיפות בסמלי שלטון של ארגון חמאס ברצועה, בהם בנייני ממשל בעיר וביתו של מושל עזה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינים, לפחות 13 בני אדם נהרגו בתקיפות צה"ל הלילה, חמישה מהם ילדים.

מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ביצע צה"ל כמעט 800 תקיפות בשטח רצועת עזה. במהלך התקיפות נהרגו - על פי דיווחי הפלסטינים - כ-60 בני אדם, בהם נשים וילדים, ומאות נפצעו. במהלך התקיפות פגע צה"ל בעשרות אתרי ייצור ואחסון של אמצעי לחימה, מנהרות ומשגרים מוטמנים. בנוסף הרסו הכוחות מספר חמ"לים ומקומות מפגש של פעילי הארגון, כמו גם כ-80 בתים של בכירים בחמאס.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

ירי ו-4 יירוטים מעל שמי גוש דן

3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

הלילה: רקטות יורטו מעל באר שבע ואשקלון

פצועים מעזה יועברו הבוקר לטיפול במצרים

היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

הלילה: עוד מטחים לעבר הדרום

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?