הופעה פומבית ראשונה למנהיג הטרור

על רקע הדיווחים שלפיהם נפגע בתקיפה, הופץ סרטון שבו נראה מנהיג ארגון המדינה האסלאמית אבו בכר אל בגדדי נושא דרשה בעיר מוסול. "אללה ציווה עלינו להילחם באויביו באמצעות הג'יהאד", קרא למאמיניו האיש המאיים על שלום המזרח התיכון - ימים ספורים לאחר שהוכרז "חליף"

ימים ספורים לאחר שארגון המדינה האסלאמית בעירק ובלבנט (דאע"ש), שכבש חלקים נרחבים בעירק ובסוריה, הכריז על "מדינת החליפות האסלאמית", מתפרסם לראשונה תיעוד מצולם של מנהיג הארגון אבו בכר אל בגדדי, שזכה לתואר "חליף". הסרטון, על פי ההודעה המצורפת לו, צולם אתמול (ו') במהלך תפילת יום שישי הראשון של חודש הרמדאן במסגד הגדול של העיר מוסול בצפון עיראק, שעליה השתלט הארגון בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אללה ציווה עלינו להילחם באויביו באמצעות הג'יהאד", אמר אל בגדדי בדרשה שנשא בפני קהל מצומצם של פעילים בארגונו. בדבריו קרא אל בגדדי למוסלמים לקבל עליהם את מנהיגותו הדתית.

הוא הבהיר כי דת האסלאם לא תתקיים אם המוסלמים לא יצייתו לשליט הדתי או שליחו של אללה.

אל בגדדי נחשב לאחד הטרוריסטים המבוקשים ביותר בעולם והאמריקנים מציעים פרס של 10 מיליון דולר למי שימסור מידע שיוביל ללכידתו. אמש נפוצו דיווחים על כך שאל בגדדי נפגע במהלך תקיפה וייתכן כי פרסום הסרטון היום נועד להזים את הדיווחים הללו.