בשידור חי: נורה מצלף של דאע"ש

"ריאליטי" בטלוויזיה העירקית: אחד ממפקדי המיליציות העממיות, הנלחמות בימים אלה בדאע"ש בתיאום ובהכוונה של אירן, חטף קליע של צלף המדינה האסלאמית - בשידור חי. צפו בתיעוד שמסעיר את המדינה השסועה

בעוד ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) ממשיך בהתפשטותו ברחבי המזרח התיכון, קיבלו לאחרונה צופי הטלוויזיה העירקית תזכורת עגומה ללחימה העזה שמתנהלת בשטח ארצם - בזמן צפייה בטלוויזיה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ריאיון עם כתב תחנת טלוויזיה שיעית, סיפר אחד ממפקדי המיליציות העממיות שנלחמות בארגון הטרור, בתיאום והכוונה של אירן, על המאבק העז שמתנהל במערב המדינה. שניות לאחר מכן נשמע קול ירי עז כשהמפקד הבכיר נורה מאש צלפים.

על פי הערכות במדינה, מדובר בצלף של המדינה האסלאמית שעקב אחר המתרחש באמצעות כוונת טלסקופית - וחיכה לרגע הנכון על מנת לסחוט את ההדק. בסרטון יוצא הדופן, נראה הלוחם השיעי כשהוא נופל אל הקרקע בעקבות הפגיעה בו.

הקטע שהועלה לרשת וצבר עניין רב ברשתות הערביות, משקף במידה רבה את ההסלמה הביטחונית בעקבות כניסת אירן למערכה נגד דאע"ש. בעירק מביעים חשש כי בעקבות ההתערבות הזרה תיגרר המדינה כולה למלחמת אזרחים עקובה מדם, שבמרכזה שיעים נגד סונים.

בימים אלה מתנהל הקרב הגדול ביותר עד כה נגד המדינה האסלאמית בעירק. קרוב ל-30 אלף לוחמים מבצע עירק, מליציות של מתנדבים שיעים ואנשי משמרות המהפכה של אירן לוקחים בו חלק. על פי הדיווחים האחרונים, האירנים אף הכניסו טנקים לשטח עירק - במטרה לבלום את ארגון הטרור.