דיווח: עשרות הרוגים בתקיפת חיל האוויר הסורי בעירק

רשת CNN מדווחת כי מטוסים של צבא סוריה תקפו מוקדים שנמצאים בשליטת אנשי אל קאעידה, שמנסים לכבוש אזורים גדולים בעירק ובסוריה. לפחות 120 בני אדם נפגעו בתקיפה, על פי הדיווח. מקור הסברה סורי בכיר הכחיש: "אין שמץ של אמת בדיווחים"

חמושים בעירק (רויטרס)

חיל האוויר של סוריה פעל היום בשטחה של עירק , באזור שנמצא תחת שליטת אנשי אל קעידה, חבל אנבר הצפון מערבי. על פי הדיווחים ברשת CNN , לפחות 57 בני אדם נהרגו ועוד 120 נפצעו בהפצצות על תחנות דלק ושווקים בערים שנכבשו על ידי החמושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשטר הסורי ביצע את המתקפות הברבריות האלה נגד אזרחים", אמר בכיר בשלטון המקומי של מחוז אנבר לרשת CNN. "ראינו דגלים סוריים על זנבות המטוסים, הם שבו לסוריה אחרי התקיפה".

מקור הסברה סורי בכיר הכחיש את הדיווחים וטען כי "אין בהם שמץ של אמת". בנוסף מחה המקור על "מה שמשודר בתחנות ששופכות את דמם של הסורים והעירקים". 

התקיפה נערכה על רקע דיווחים נוספים על השתלטות של אנשי אל קעידה, מארגון "המדינה האיסלאמית של עירק והלבנט" על עוד ערים, צמתים ומתקנים של תעשיית הנפט העיראקית. במקביל, הגיעו כוחות אמריקנים ראשונים לבגדד, 40 לוחמים שמוגדרים - "יועצים", צוות ראשון מתוך 275 חיילים.

אם הדיווח נכון, מדובר בפעם הראשונה בה פועל השלטון הסורי מעבר לגבול המזרחי של סוריה. גם חיל האוויר של עירק כבר פעל בשמי הגבול הסורי. לפחות 38 מלוחמי ארגון קיצוני נהרגו במתקפה דומה של הצבא העירקי הבוקר.

אתמול החמושים כבשו את העיר אל-קעים, כך הם הבטיחו את המשך זרימת האספקה ללוחמים בסוריה שנאבקים להפיל את משטרו של בשאר אל אסד. היום נכבשה העיר ראווה והעיר אנא - מזרחית לאל-קעים ואת העיר רוטבה מדרום לאל-קעים, העיר שנמצאת בצומת הדרכים לבגדד מכיוון אחד, לירדן בכיוון השני.

המנהיג האירני השיעי, האייתוללה עלי חמינאי אמר הבוקר שארצות הברית רוצה להשאיר את עירק תחת השפעתה ומעוניינת להציב בובות מטעמה בהנהגה העירקית. זאת אחרי שוושינגטון הדגישה שהיא מוכנה לסייע במאבק נגד אנשי אל קעידה בעירק, בתנאי שהממשל השיעי בעירק יתחלף.