שר החוץ הפלסטיני: "אם חמאס עומד מאחורי החטיפה - יינקטו צעדים דרסטיים"

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס הבהיר ריאד אל מליקי כי אם יוכח שחמאס עומד מאחורי חטיפת שלושת הנערים – "אבו מאזן ינקוט צעדים דרסטיים". השר הפלסטיני מתח ביקורת על המבצע הצבאי ביו"ש אך הדגיש: "נעשה כל שביכולתנו להביא את המשבר לסיום"

"אם חמאס חטף - הסכם הפיוס בסכנה". אל מלי (רויטרס)

אם יתברר כי ארגון חמאס הוא שעומד מאחורי חטיפת שלושת הנערים, הדבר יעמיד בסיכון את המשך קיומה של ממשלת האחדות הפלסטינית - כך אמר היום (ו') שר החוץ הפלסטיני ריאד אל מליקי בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם חמאס אכן אחראי לחטיפה, ואף אחד לא יודע זאת נכון לרגע זה, הדבר יהווה מכה קשה לתהליך הפיוס בין הצדדים", אמר אל מליקי. "אם נגיע למסקנה הזאת, אבו מאזן ינקוט בצעדים דרסטיים", הוסיף, אך לא פירט.

אל מליקי הדגיש כי למרות שהמבצע הצבאי הישראלי בשטחי יהודה ושומרון "אינו מקובל ואינו הגיוני", הרשות הפלסטינית מחויבת לשלום ויו"ר הרשות ימנע כל התקוממות אלימה . "כל עוד אבו מאזן הוא יו"ר הרשות, לא תהיה אינתיפאדה שלישית", אמר. "נעשה כל שביכולתנו לעזור להביא את המשבר לסיום, מכיוון שאם המצב יימשך - הוא יביא להרס כל מה שבנינו".

הפיוס בסכנה? אבו מאזן והנייה (AP)

שלשום התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לחטיפת הנערים. "אנחנו משתפים פעולה עם ישראל כדי להחזיר את הנערים, כי הם בני אדם ואנחנו רוצים להגן על חייהם", הצהיר אבו מאזן וטען: "החוטפים מנסים להרוס אותנו".

עוד הדגיש אבו מאזן כי הרשות הפלסטינית מעוניינת להמשיך את התיאום הביטחוני עם ישראל. "זאת לא בושה והמציאות מכתיבה זאת", הסביר יו"ר הרשות, שנשא את הדברים בוועידה של מועצת שרי החוץ הערבים בסעודיה.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

נתניהו נפגש עם משפחות החטופים

"האינדיקציות מראות שהם בחיים"

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה