כך מציגים לאמריקנים את המציאות המורכבת בחברון

כתב רשת CNN בן ווידמן סייר בחברון, התלווה לחיילים בפשיטה, אוכלוסיה פלסטינית במצוקה ומתנחל אחד בשם דביר שמפחד מאשתו יותר מהחמאס. הוא מנסה להעביר את התמונה המורכבת של המציאות המורכבת בעיר

בן ווידמן, כתב CNN כבר הספיק לסקר מאבקים ומלחמות רבות במזרח התיכון. אמש (ג') הוא יצא לחברון כדי לנסות להביא לצופי הערוץ הבינלאומי את התמונה המלאה של המציאות בחברון. ווידמן הצטרף לסיור רגלי של צה"ל, למשפחה שעברה חיפוש בביתה, ולטרמפיסט מתנחל ישראלי שכנראה חושש מרעייתו יותר מהחוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ווידמן מסייר יחד עם הצבא הישראלי דרך ואדי אבו קטילה בחברון. הכוחות נמצאים שם כבר חמישה ימים, מבצעים מצוד אינטנסיבי אחרי שלושת הנערים, שנעלמו ביום חמישי בלילה. בינתיים, על פי ווידמן, הם לא מצאו שום דבר, או לפחות שום דבר שהכוחות מוכנים לספר עליו.

אלו המראות באזורים רבים של העיר חברון , כוחות ישראלים עוברים מבית לבית, מתשאלים אנשים, מחפשים  ובחלק מהמהמקרים, לדבריו, הם מטרידים אותם לחינם.

רק שאשתי לא תראה אותי לוקח טרמפים

כתב CNN התלווה גם למגישי עזרה ראשונה פלסטינית שמנסים להגיע לבית, עליו השתלטו הכוחות הישראלים. "הם מנסים להיכנס, הם כבר לקחו אישה אחת בחודש השביעי להריונה שהייתה קצת היסטרית", מדווח ווידמן, "עכשיו , הם מנסים להיכנס בפעם החמישית כדי לאסוף אישה אחרת שצריכה לעבור דיאליזה בכליות, אבל לא קיבלה את הטיפול כבר יומיים. הם לא רוצים שנעקוב אחריהם בפנים, הוא והצוות מוצאים בית שהכוחות הפכו לגמרי".

אחד התושבים, סובחי קוואסמה, טוען שהוחזק במשך שלוש שעות, עם כיסוי על עיניים כשידיו אזוקות. "הם מחפשים את הילדים האלה, הם לא שאלו אותך שאלות עליהם?", שואל ווידמן. "שום שאלה, כלום" עונה קוואסמה.

הפעיל מוסטפא ברגותי מפת"ח טוען כי החיפושים רק מוסיפים למתח. "מה שאתה רואה כאן הוא דוגמה אחת למה שקורה כאן בחברון, זו פעולה לא חוקית של ענישה קולקטיבית נגד אוכלוסייה שלמה", אומר ברגותי.

לא רחוק מהמקום שבו על פי הדיווחים, התרחשה החטיפה, דביר, מתנחל ישראלי מנסה לתפוס טרמפ הביתה. "מאז ששלושת הילדים נחטפו, אתה זהיר יותר?" שואל כתב ה-CNN. דביר משיב: "בטח, כמובן, למעשה אשתי לא יודעת שאני כאן אם היא הייתה יודעת היא הייתה מגיעה לאסוף אותי, אני לא רוצה להטריד אותה". "ואם היא תראה אותך בטלוויזיה, היא תכעס עליך?", מקשה הכתב. "קצת", משיב המתנחל.