דובר הפלגים הפלסטינים בעזה: "לא נשב בחיבוק ידיים מול ישראל"

במסיבת עיתונאים ראשונה מאז החטיפה, סירבו הפלגים בעזה לקחת אחריות או לאשר את הטענה כי החטיפה בוצעה על ידי אנשי חמאס. דובר הפלגים הבהיר: "ההתנגדות לא תעמוד בחיבוק ידיים נוכח המדיניות הנפשעת"

לראשונה מאז חטיפת הנערים, פלגי חמאס כינסו מסיבת עיתונאים: דובר הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה סירב לקחת אחריות על היעדרות הנערים, ואף רמז כי מדובר בסיפור מומצא, כשלעג לגירסה הישראלית: "הם אומרים ששלושה חיילים נחטפו בחברון". הדובר הדגיש כי הפלגים "לא יישבו בחיבוק ידיים" על פעילות צה"ל בגדה, במהלכה נעצרו למעלה מ-200 חשודים עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אל לה לישראל להעניש את הפלסטינים בגלל הכישלון של כוחות הביטחון שלה לאתר את הנערים שלטענתה נעדרים", הוסיף הדובר האנונימי ורעול הפנים. "הפלגים לא יישבו בחיבוק ידיים בעקבות הפעילות של ישראל בגדה".

לדבריו, הפעילות הישראלית בימים האחרונים נועדה לבודד את הגדה המערבית מההתנגדות מעזה, וחמאס "לא יאפשר לזה לקרות - לנוכח הצעדים האלה של צה"ל בגדה המערבית, הפלגים בעזה לא יישבו בחיבוק ידיים".

"החיפושים - ענישה קולקטיבית" (רויטרס)

במסיבת העיתונאים לא הושמעו איומים קונקרטיים כנגד ישראל, אך הגורם הבהיר: "ההתנגדות לא תעמוד בחיבוק ידיים נוכח המדיניות הנפשעת. אנחנו עם אחד, הסבל שלנו הוא אחד, הגורל שלנו הוא אחד וההתנגדות היא אחת".

לפני מספר שעות שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מאליכי, מחה נגד פעילות צה"ל בגדה ואמר כי "אוכלוסיה שלמה מוחזקת כבת ערובה למרותו של הכיבוש הישראלי". בפנייה לקהילה הבינלאומית, כתב השר: "אני קורא לכם להגן על העם הפלסטיני נגד הענישה הקולקטיבית הישראלית. הפעולות הברוטליות של ישראל אחרי היעלמותם של שלושת הנערים הישראלים מדגישות את הבעייתיות של החיים תחת הכיבוש עבור מיליוני פלסטינים". 

 

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎