שר החוץ הפלסטיני: "ישראל מפעילה ענישה קולקטיבית"

שר החוץ הפלסטיני ריאד אל מאליכי קרא להתערבות בין לאומית לשם מניעת הפעולות הישראליות בעקבות חטיפת הנערים. "אוכלוסייה שלמה מוחזקת כבת ערובה למרותו של הכיבוש הישראלי", אמר מאליכי. "אני קורא לקהילה הבינלאומית ולארגונים למען זכויות האדם להגן על העם הפלסטיני נגד הענישה הקולקטיבית הישראלית"

פעילות צה"ל בחברון (AP)

שר החוץ של הרשות הפלסטינית ריאד אל מאליכי פרסם אתמול (ג') הודעה בה האשים את ישראל בענישה קולקיבית במהלך פעולות הימים האחרונים. "אוכלוסייה שלימה מוחזקת כבת ערובה למרותו של הכיבוש הישראלי", כתב אל מאליכי. "אני קורא לקהילה הבינלאומית ולארגונים למען זכויות האדם להגן על העם הפלסטיני נגד הענישה הקולקטיבית הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפעולות כוחות הביטחון באזור חברון, ג'נין, רמאללה, בית לחם, טול כארם , קלקיליה ושכם נעצרו יותר מ-200 פעילי ובכירי חמאס. על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית והזרה, במהלך עימותים עם כוחות הביטחון נפצעו מספר פלסטינים ועוצר הוכרז בערים רבות. "הפעולות הברוטליות של ישראל אחרי היעלמותם של שלושת הנערים הישראלים מדגישות את הבעייתיות של החיים תחת הכיבוש עבור מיליוני פלסטינים" נאמר בהצהרה.

בניתיים בישראל נחושים להמשיך במבצע המעצרים ובפעילות הצבאית במטרה ללחוץ את החמאס. אמש נעצרו עוד41 פלסטינים ברחבי הגדה המערבית.