הפתרון להסתרת חטופים: כאן תכנן חמאס להסתיר שבויים ישראלים

בארגון הטרור מצאו פתרון מטריד להסתרת חטופים ישראלים לצורך מיקוח. באחת הפשיטות שערכו אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בכפר עוריף נחשף בונקר תת-קרקעי שנועד לשמש מחבוא שבו יוכלו החוטפים להחזיק את קורבנותיהם ואף לנהל ממנו את המו"מ על שחרורם

פיגוע חטיפה של אזרחים ישראלים היה ונותר אחת משאיפותיהם העיקריות של ארגוני הטרור בעזה ובגדה, כשלצדו עמד תמיד הקושי בהסתרת החטופים לאורך תהליך המשא ומתן על שחרורם. מאמציהם של מנגנוני הביטחון הפלסטינים לסכל תכניות שכאלו, חושפים מעת לעת פתרונות מאולתרים ומטרידים של הארגונים הנחושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד אחת הפשיטות שביצעו אנשי הביטחון הפלסטינים בחודש ספטמבר לפני כשנתיים בכפר עוריף, נראה מקום מסתור תת-קרקעי להחזקת חטופים, שנחפר מתחת לתא שירותים ציבוריים. המתחם נחפר באדמה בדומה לבונקר, ובו נמצאו כמויות גדולות של אמצעי לחימה, מים ומזון.

במהלך חקירתו, הודה מפקד החולייה כי המתחם יועד להסתרת חטופים באופן כזה שניתן יהיה לנהל ממנו את המגעים לשחרורם במשך שנים.

חיילים מחפשים בשטח (רויטרס)

תרחישים שכאלו מטרידים את מערכת הביטחון, שממשיכה לפעולה במרץ לאיתור הנערים. על פי ההערכות, צפוי צה"ל להמשיך ולפגוע בתשתיות החמאס ובשלוחותיו בגדה, ואף להרחיב את תגובתו לאזורים נוספים.

גורמים ביטחוניים מעריכים בין היתר כי הארגון ימשיך במאמציו להסלים את הגזרה הדרומית באמצעות ירי רקטות, וייתכן ויקרא לג'יהאד האסלמי להצטרף למערכה.