המורדים בעירק: "הוצאנו להורג 1,700 חיילים"

לדברי המורים, 1,700 חיילים 1,700 הוצאו להורג במהלך כיבוש תיכרית ומוסול שבצפון המדינה. אין לידיעה אימות ממקורות אחרים, והממשלה העירקית מכחישה את הדברים. אם הדיווחים נכונים, מדובר בפשע המלחמה החמור ביותר מאז פרוץ "האביב הערבי"

המורדים בדרך לבגדד, בשבוע שעבר (רויטרס)

חמושים מארגון הטרור שנלחם בצפון עירק ובסוריה טוענים כי הוציאו להורג 1,700 חיילים עירקים, ופרסמו תמונות המראות לכאורה את המעשה המזוויע. כך מדווח העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במורדים אסלאמים השייכים לארגון "המדינה האסלאמית של עירק וסוריה", ארגון קיצוני המזוהה עם אל קעידה, שבשבועות האחרונים כבש חלקים גדולים מצפון עירק, והוא נמצא היום כ-150 ק"מ מצפון לבגדד.

אמינות התמונות שהפיץ הארגון מוטלת בספק, ואין אימות לדיווחים. בכירים בממשל העירקי מטילים ספק בטענות הארגון, ואומרים כי לא ידוע להם על הוצאה המונית להורג של חיילים מהצבא הכפוף לממשלה.

"כל הקורבנות היו שיעים"

אם הודעת הארגון נכונה, מדובר בפשע המלחמה החמור ביותר שנעשה בסוריה או בעירק בשנים האחרונות, עם מספר קורבנות גדול מהמספר של בני האדם שנהרגו במתקפה הכימית בפרברי דמשק בקיץ האחרון - 1,400 בני אדם.

המורדים טוענים כי כל הקורבנות שנורו היו שיעים, כך שאם הדיווח נכון הדבר מגביר את הסיכוי להתערבות אירנית בנעשה בעירק. עולה גם חשש ממעשי נקם של שיעים בסונים באזור דרום עירק, שם האוכלוסייה סונית ברובה.