דיווח: מצרים מסייעת בפתרון משבר החטופים

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי גורמים בממשל המצרי מסייעים בפתרון משבר שלושת הנערים החטופים. על פי הדיווח, הם יצרו קשר עם גורמים המקורבים לחמאס ולג'יהאד לצורך פתרון הסוגייה, וההערכה היא שהחטופים עדיין נמצאים בשטח הגדה

מצרים מסייעת בפתרון המשבר? (רויטרס)

השלטון החדש במצרים מסייע לישראל בפתרון משבר החטופים? סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי כוחות ביטחון הלאומי המצריים יצרו הבוקר (א') קשר עם גורמים בממשלה הפלסטינית במטרה להביא לסיומו של משבר שלושת בני הישיבה שנחטפו בסוף השבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שלטונות מצרים נמצאים בקשר מרחוק עם המפלגות הפלסטיניות להן מגע ישיר עם ארגון החמאס והג'יהאד אסלאמי, כדי לנסות ולאסוף מידע אודות שלושת החטופים, אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל. הפרט החשוב ביותר שעולה מן הדיווח הוא שלפי המקורות המצריים, השלושה עדיין נמצאים בשטח הגדה - ולא הועברו לירדן, חצי האי סיני או לשטח רצועת עזה.

עד כה, השלטון הזמני במצרים, שהפך לשלטון קבע לאחר בחירתו של עבד אל-פתח א-סיסי לנשיא, הקפיד שלא ליצור ערוצי הידברות ישירים עם חמאס - אלא שכעת עושים זאת גורמים מטעם הממשלה ושלא באופן גלוי, זאת כדי לסייע בפתרון משבר החטופים, לו יש פוטנציאל נפיץ לאזור כולו.

לדיווח על סיוע מצרי אין כל אישור מגורמים ישראלים. הנחת העבודה הישראלית היא שהחטופים הינם בחיים כל עוד לא התקבל מידע אחר - וכי ככל הנראה לא הועברו לשטח של מדינה אחרת - או לרצועת עזה, כפי שעולה מהדיווח.