תושבים בחברון: "אנחנו תחת מצור"

כוחות הביטחון פשטו על שכונות חברון והכפרים שסביבה, במסגרת החיפושים אחר שלושת הנערים הנעדרים - והתושבים מתארים מצב של עוצר. "אנחנו לא יכולים לזוז", העידו תושבי חברון. התקשורת הפלסטינית דיווחה על גלי מעצרים: "הפעם זו פלישה גדולה בהרבה"

מתיחות בחברון: כוחות צה"ל פועלים ביממה האחרונה בסביבת העיר עם נוכחות מאסיבית של חיילים, רכבים, מחסומים ולעיתים מעצרים. על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית, כוחות הביטחון עצרו נשים וגברים מתושבי חברון והכפרים בדרומה של העיר במהלך החיפושים אחר שלושת הצעירים שנעלמו בגוש עציון. "אנחנו תחת מצור", סיפרו תושבים בחברון, "אי אפשר לזוז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, רחובות שכונת באר אל מאחג'אר, עין שרה, נימרה וראס אל ג'ורה בעוצר, גם בכפרים דורה, אל סאמו, תרקומיא ומחנה הפליטים אל פוואר מורגשת תנועה ערה של כוחות ביטחון. על פי הדיווחים מסוקים וכלי טיס נעים בשמי העיר ללא הפסקה.

העיתונאי הפלסטיני יוסרי אל ג'מאל המתגורר בשכונת אבו סאניה שבחברון סיפר שחיילים פרצו את דלת ביתו בעזרת חומר נפץ, ערכו חיפוש ועצרו את אחיו. הוא תיאר את הרגעים "לא פשוטים" והעיד על עצמו כי ישב עם אזיקים במשך שלוש שעות. התקשורת הפלסטינית מזכירה את שמות עשרה מהעצורים שמתגוררים בצפון חברון, בהם שתי נשים.

"הפלישה הפעם - גדולה בהרבה"

"הם בדרך כלל נכנסים לאזורים שבהם אנחנו עובדים, אבל הפעם הפלישה הייתה גדולה בהרבה", צוטט תושב חברון. "הם פלשו בלילה, הם היו כאן כל הלילה".

"אנחנו משגעים אותם, ממש כך, הם עוצרים אנשים בלי סיבה העיר תחת עוצר, לאנשים אסור לצאת" סיפרה תושבת חברון. ‎

אך בעוד חברון בלחץ, התקשורת העולמית מתעלמת יחסית מהאירוע. ברשת - קולות אחרים: "אין דבר מרושע בתפיסה של שלושה מתנחלים ציונים, זה נוראי להיות כובש", כתבה פעילה פלסטינית בשם לינה אל סאפין. רבים אחרים קושרים בין הפעילות לשביתת האסירים הפלסטינים.

בתקשורת הפלסטינית מדווחים על פריסת כוחות רחבה וגל מעצרים נוסף שנערך בצהריים. ארגון חמאס שגינה שיתוף פעולה של כוחות הבטחון הפלסטינים עם ישראל טען הבוקר ששיתוף הפעולה בין הכוחות הפלסטינים לכוחות הישראלים הוא שקר.