סוריה - יומן מלחמה: "אסד - המבוקש הבכיר ביותר"

משפטנים ברחבי העולם נערכים ליום שאחרי מלחמת האזרחים בסוריה, ואוספים ראיות ועדויות נגד בכירים במדינה. אותם גורמים משפטיים הסבירו כי גיבשו כתבי אישום נגד 20 בכירים במשטר הסורי - ובראשם עומד הנשיא אסד

אתמול (ד') התפרסם כי שמו של נשיא סוריה, בשאר אסד, נמצא בראש רשימה של 20 בכירים במשטר ובארגוני המורדים, החשודים בפשעי מלחמה. הרשימה גובשה על ידי מומחים בינלאומיים לדיני מלחמה במטרה להביא לשיפוטם של החשודים, אם ייעצרו ביום מן הימים, בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 11.5.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו כ-20 כתבי אישום נגד הגורמים שנושאים באחריות הגדולה ביותר למלחמת האזרחים בסוריה", אמר דיוויד קריין, תובע בבית המשפט הבינלאומי בסיירה לאון. "זהו מאמץ נייטרלי. אנחנו לא רק הולכים רק נגד אסד והחסידים שלו, אנחנו בעצם מתעדים את כל האירועים בשני הצדדים הלוחמים", ציין.

בינתיים, נמשכים פשעי המלחמה בסוריה במלוא חומרתם: בימים האחרונים מגיעים עוד ועוד דיווחים על ירי טילי קרקע-קרקע על שכונות מגורים, ובעקבות זאת ניתן לראות שוב גם תמונות זוועה של ילדים שנפגעים מהלחימה.

גם המורדים מכים במשטר באמצעים כבדים מבעבר וכראייה לכך מגיעות מחלב הצפונית תמונות של תותח כבד במיוחד, המופעל על ידי שלושה מורדים, בניסיון להסב נזק כבד לעמדות המשטר הסורי במחוז.