מצרים: א-סיסי הורה על העברת נמל אל-עריש לידי כוחות הביטחון

נשיא מצרים החדש, שהושבע רק בתחילת השבוע, כבר החל לבצע מהלכים ראשונים נגד הטרור בסיני. היום הוא פרסם צו שמעביר את את השליטה בנמל אל עריש, בצפון חצי האי סיני, לידי כוחות הביטחון המצרים

א-סיסי נוקט בצעדים ראשונים נגד הטרור בסי

כמה ימים אחרי השבעתו לנשיא מצרים, עבד אל פתח א-סיסי כבר נוקט מהלכים: השלטונות במצרים העבירו את השליטה על הנמל החשוב באל עריש, כולל נכסי הנמל, מידי חברות פרטיות לידי כוחות הביטחון. לדברי הממשל בקהיר, השליטה הועברה מסיבות ביטחוניות מאחר והנמל היה יעד לכמה מתקפות של חמושים בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביטחון הפנים במצרים דורש את העברת הנמל לידי שליטתם של כוחות הביטחון בשל מיקומו הרגיש", אמר מקורבו של הנשיא א-סיסי, הגנרל אחמד שאראף.

בחודש האחרון חוסל בסיני שאדי אל מניעי, אחד ממפקדי ארגון הטרור הקיצוני, המזוהה עם אל קעידה - "אנסאר בית אל מקדס", שפועל בשטח סיני ופוגע במטרות מצריות וישראליות. ההחלטה לקחת את האחריות לנמל אל עריש עשויה להגביל את הפעילות של ארגוני הטרור בסיני.

על פי סוכנויות הידיעות, ההחלטה להעביר את הנמל לידי השלטון במצרים ספגה לא מעט ביקורת. מצרים רבים רואים במהלך כצעד ראשון של א-סיסי בראשות ממשל אוטוקרטי ששולט בעזרת כוחו של הצבא ואנשי עסקים.

המהלך מזכיר את מדיניות משטרו של הנשיא המודח חוסני מובראק, שאזרחי מצרים הפילו לפני שלוש שנים בהפיכה אזרחית.