זעם במצרים: סרט פורנו צולם בפירמידות

משטרת מצרים חוקרת כיצד צולם סרטון בן 10 דקות ובו תיירות זרות המבצעות אקט מיני סמוך לאתרים ההיסטוריים בני אלפי השנים. קטע הוידאו הקצר מעורר כעת את זעמם של גורמי דת, על "ביזוי" הפירמידות על ידי זרים

הפירמידות - תחת אבטחה (רויטרס)

חוקרי משטרת מצרים פתחו בחקירה יוצאת דופן עבור המדינה המוסלמית, חקירה שנועדה לברר כיצד הצליחו מספר תיירים זרים לצלם סרט פורנוגרפי באחד מאתרי התיירות הבולטים ביותר במדינה - סמוך לפירמידות בגיזה, כך דיווחו היום גרמי ממשל רשמיים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיימים צילומים בלתי חוקיים של סצינות פורנוגראפיות שצולמו באזור הפירמידות ובהן נראות תיירות זרות", מסר היום שר העתיקות בהצהרה שכמותה לא זכורה במדינה. לדבריו, הוא עבר העביר את הנושא לתובע המקומי - על מנת לקדם את החקירה ככל האפשר.

הסרטון בן 10 הדקות שנמצא במוקד המחלוקת הועלה לרשת בשנה שעברה, אך ההדים לו גברו רק בשבוע האחרון לאחר שהעיתון "אל-מצרי אל-יום" פרסם כתבה נרחבת עליו, מלווה בצילומי מסך פרובוקטיביים ומטושטשים.

על פי הדיווח בעיתון, בסרטון נראות מספר נשים, דוברות רוסית, כשהן מבצעות את מעשיהם סמוך לפירמידות בגיזה ולפסל הספינקס המפורסם, אתרים היסטוריים ובעלי משמעות רבה לעם המצרי. ברשת ניתן למצוא בימים האחרונים מחאה קולנית על ה"ביזוי" של האתר, בן ה-4,500 שנים.

התיירות במצרים היא אחד ממקורות ההכנסה העיקריים של מדינת הנילוס. בארבע השנים האחרונות מאז פרוץ האביב הערבי והסערות הפוליטיות, פחת מספר התיירים המגיעים למדינה. בממשלה פועלים במרץ על מנת לאפשר לאזרחים הזרים לחזור - אך מעתה נראה שיקפידו יותר על מטרת ביקורם.