דיווח: חוסלה צמרת ארגון ג'בהת א-נוסרה

צבא סוריה לקח אחריות לתקיפה שנערכה בעת מפגש של בכירי ארגון הטרור. לפי דיווחים במדינה, ה"רמטכ"ל" ועוד 4 מהמפקדים הבכירים ביותר נהרגו. שמועות סותרות באשר לגורלו של מנהיג הארגון אבו מוחמד אל ג'ולאני‎‏

דיווח: חוסלה צמרת ארגון ג'בהת א-נוסרה (רויטרס)

מכה קשה לארגון הטרור ג'בהת א-נוסרה בסוריה: המפקד הצבאי של הארגון, אבו המאם א-שאמי, ועוד ארבעה מפקדים בכירים חוסלו הערב (חמישי) באידליב שבצפון מזרח המדינה בתקיפה אווירית על מפקדה של הארגון - כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. למרות דיווחים לפיהם מדובר בתקיפה של כוחות הקואליציה, צבא סוריה קיבל אחריות לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בסוריה, כלי טיס בלתי מאויש הפציץ מבנה שבו נערך מפגש של הצמרת הצבאית של הארגון בעיירה הסמוכה לגבול עם טורקיה. אחת הידיעות ציינה כי גם מנהיג הארגון, אבו מוחמד אל ג'ולאני, נכח במקום בזמן התקיפה.

רמטכ"ל ג'בהת א-נוסרה

א-שאמי הוא אחד מהבכירים ביותר בארגון א-נוסרה שחוסלו מאז הוקם הארגון ב-2012. בין היתר לחם א-שאמי באפגניסטן ובעירק. גורמים בסוריה דיווחו כי מלבדו חוסלו גם אבו עומר אל-כורדי - ממייסדי הארגון, אבו אלברא אל-נאסארי ואבו מוסעב אל-פלסטיני.

לאחר שבתחילה דווח כי כלי טיס אמריקני ביצע את התקיפה, מסר בכיר אמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס כי כוחות הקואליציה לא ביצעו תקיפה באזור אידליב ב-24 השעות האחרונות.

אתמול: מתקפה משולבת של המורדים בחאלב

במתקפה של המורדים על בניין מטה המודיעין האווירי בחאלב אתמול נהרגו עשרות אנשי צבא סוריה. המורדים הטמינו חומרי נפץ רבים במנהרה מתחת לבניין - והפיצוץ העז נשמע בכל רחבי העיר, השנייה בגודלה במדינה.

לאחר הפיצוץ, החלו גדודי המורדים במתקפה משולבת על האזור - בה נהרגו גם רבים מהם. "הפיצוץ והקרבות העזים שאחריו הובילו לעשרות הרוגים בשני הצדדים, חלק מהבניין קרס מעוצמת הפיצוץ ונגרם לו נזק משמעותי", העיד נציב זכויות האדם בסוריה. עיתונאי של סוכנות הידיעות הצרפתית מסר שהפיצוץ היה כה חזק שהוא נשמע גם בחלקים המזרחיים של העיר והתחושה הייתה כמו ברעידת אדמה.

מתקפה משולבת בחאלב. ארכיון (רויטרס)

"חמושים טמנו חומרי נפץ רבים במנהרה שחפרו אל תוך האזור המוגן של צבא אסד ותקפו את האזור המקיף את מטה המודיעין האווירי", מסרו גורמים במדינה שמסרו כי מדובר היה במתקפה של כמה מגדודי המורדים שנתקלו בהתנגדות עזה של צבא אסד ולוחמי חיזבאללה. חברי ארגון ג'בהאת אל נוסרה צייצו בטוויטר שכוחותיהם, יחד עם לוחמים רבים אחרים, הפציצו את מטה המודיעין האווירי והקיפו את הבניין מכל כיוון.