סוריה - יומן מלחמה: ילדים מפנים פצועים והרוגים

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לספק תמונות קשות המתעדות את חייהם של האזרחים במדינה מאז החלו הקרבות לפני 3 שנים. בתיעוד שלאחר הפצצת אחת משכונות העיר חלב נראה ילד מפנה ילדה פצועה מההריסות ומעניק לה עזרה ראשונה

מה לא עבר על ילדי סוריה בתנאים הבלתי נתפסים שבהם הם חיים מזה למעלה משלוש שנים של התקוממות ומלחמת אזרחים - החל מדיכוי, שלילת חירויות, רעב, מחלות ועד לפציעות, עינויים ומקרי מוות רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחלב, שכמה משכונותיה מופצצות מזה כמה חודשים ללא הרף, טופחת המציאות על פניהם של ילדים קטנים שהתרגלו לראות את המציאות כפי שאנחנו רואים בתיעוד המגיע משם מדי יום - אכזרית, נטולת תקווה ובעיקר הרסנית עבור כל מי שמעורב בה.

בתמונות שצולמו אתמול (ה') בהפצצה קטלנית בשכונת דארת עזה בחלב ניתן להבחין בחטף בילד מפנה בידיו ילדה פצועה מזירת ההפצצה. המלחמה, אם כן, טשטשה את האבחנה בין מבוגרים לנערים וילדים. כולם עוזרים לכולם, גם ילדים נתרמים להגיש עזרה ראשונה כשצריך.

אין לדעת כיצד תשפיע מלחמת האזרחים על המשך חייהם של מיליוני ילדים החיים בטווח הפגיעה של ההפצצות במלחמת האזרחים, אך ניתן להעריך שהחוויות הקשות שהם עוברים לא רק ייצרבו בזיכרון אלא גם יגרמו להם לראות את המציאות בעיניים מפוכחות יותר, ולמעשה - להתבגר מוקדם יותר. כבר עכשיו זה ניכר בנטל שהם לוקחים על עצמם במסגרת מלחמת האזרחים.