דיווח בסוריה: פקחים של הסכם הנשק הכימי נחטפו

שר החוץ הסורי הודיע כי טרוריסטים השתלטו על שיירת פקחים מהארגון הבינלאומי שפועל לפירוק מאגרי הנשק הכימי. על פי הדיווח, שישה פקחים ו-5 נהגים מקומיים נחטפו בידי ארגון טרור מקומי בדרכם למוקד נוסף שבו, על פי ההאשמות, עשו כוחותיו של אסד שימוש בנשק כימי

הפקחים בסוריה בפעולה (AP)

11 בני אדם ובהם שישה פקחים של הארגון למניעת הפצת נשק כימי נחטפו היום (ג') בידי פעילי ארגון טרור, כשהיו בדרכם לבקר בעיר שבה על פי ההאשמות נעשה שימוש בגז כימי מסוג כלורין - כך נמסר בהודעה שפרסם משרד החוץ הסורי. על פי הדיווחים, שני כלי רכב נתפסו על ידי הטרוריסטים. סוכנות הידיעות AP דיווחה כי הפקחים שרדו את המתקפה וכתבי הסוכנות אף שוחחו עם אחד הפקחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכלי הרכב שנחטפו היו, על פי משרד החוץ הסורי, 6 פקחים מכוח המשימה שמופקד על מבצע פירוק המשטר הסורי מארסנל הנשק הכימי שלו. חמשת החטופים הנוספים הם נהגים סורים.

על פי הפרסומים מסוף השבוע האחרון, אנשי הארגון הבינלאומי למניעת הפצת נשק כימי מתקשים במהלך האחרון לפירוק מצבורי הנשק שבידי משטר אסד והממשל בדמשק טוען שהלחימה מפריעה להליך.

בארגון שאחראי לפירוק סוריה מהנשק הכימי אמרו לאחרונה כי ממשל אסד לא מצליח לעמוד בלוח הזמנים שנקבע בהסכם הרוסי-אמריקני. על פי ההסכם המקורי , ה-27 באפריל היה אמור להיות המועד האחרון למסירת הנשק, אבל הוא הוארך לבקשת סוריה וכנראה יתעכב שוב.