סוריה - יומן מלחמה: המורדים מצטיידים במסכות אב"כ

לאחר שורה של תקיפות כימיות בשכונות הדרומיות של דמשק, המורדים מצטיידים במסכות הגנה מחשש למתקפות נוספות. במקביל, הם מצליחים להשיב מלחמהL פוצצו 7 טנקים והרגו כמאה חיילים בצבא אסד במתקפה בפרברי חמה

כוחות צבא אסד ממשיכים בימים האחרונים לבצע מתקפות נקודתיות בנשק כימי, בעיקר בגזרת חמה ובשכונות הדרומיות של דמשק. המורדים מנסים להצטייד במסכות אב"כ ובציוד הגנה. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 22.5.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהיעדר פעולה של הקהילה הבינלאומית כדי לעצור את השימוש בנשק כימי, נראה כי כוחותיו של אסד מגבירים את קצב השימוש בנשק האסור על פי האמנות הבינלאומיות. לטענת המורדים, מדובר בחביות של גז כלור שמושלכות עליהם מהאוויר על ידי חיל האוויר הסורי.

במוקד הפעלת הנשק הכימי בימים האחרונים נמצאות מספר שכונות בפרברי העיר חמה - שהפכו בשבועות האחרונים למעוז קדמי של המורדים במסגרת הקרב הגדול המתחולל על השליטה בכבישים המחברים בין צפון המדינה לדרומה. כדי להתגונן מהתקיפות, המורדים הצטיידו במסכות אב"כ וחלקם אף אלתרו מסכות מצעיפים ויריעות בד, כדי להימנע משאיפת אדי הגז הרעיל.

למרות השימוש הנרחב בנשק הכימי, המורדים דיווחו כי הצליחו לפוצץ שבעה טנקים ולהרוג כמאה חיילים מצבא אסד במתקפת רקטות ופצצות מרגמה באזור מוראק שבפרברי חמה.

לאור זאת, נראה כי השימוש המוגבר בנשק כימי באזור חמה הופך לאסטרטגית לחימה עבור צבא אסד, במקום שבו הלחימה הקונבנציונלית אינה מצליחה למוטט את אחיזת המורדים.