עשרות הרוגים במתקפה משולבת של המורדים בחאלב

השיטה הקטלנית של הטמנת חומרי נפץ שוב גובה קורבנות: בפיצוץ במטה המודיעין האווירי בחאלב שגרר אחריו מתקפה משולבת של כמה מגדודי המורדים במדינה נהרגו עשרות חיילים מצבא סוריה - לצד עשרות לוחמים שהסתערו על בניין המטה. הפיצוץ העז הרעיד חלקים רבים בעיר

מתקפה בחאלב. ארכיון (רויטרס)

מתקפה משולבת של המורדים בסוריה גבתה את חייהם של עשרות: במתקפה של גדודי המורדים על בניין מטה המודיעין האווירי בחאלב, נהרגו היום (רביעי) עשרות אנשי צבא אסד. המורדים הטמינו חומרי נפץ רבים במנהרה מתחת לבניין - והפיצוץ העז נשמע בכל רחבי העיר, השנייה בגודלה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הפיצוץ, החלו גדודי המורדים במתקפה משולבת על האזור - בה נהרגו גם רבים מהם. "הפיצוץ והקרבות העזים שאחריו הובילו לעשרות הרוגים בשני הצדדים, חלק מהבניין קרס מעוצמת הפיצוץ ונגרם לו נזק משמעותי", העיד נציב זכויות האדם בסוריה. עיתונאי של סוכנות הידיעות הצרפתית מסר שהפיצוץ היה כה חזק שהוא נשמע גם בחלקים המזרחיים של העיר והתחושה הייתה כמו ברעידת אדמה.

"חמושים טמנו חומרי נפץ רבים במנהרה שחפרו אל תוך האזור המוגן של צבא אסד ותקפו את האזור המקיף את מטה המודיעין האווירי", מסרו גורמים במדינה שמסרו כי מדובר היה במתקפה של כמה מגדודי המורדים שנתקלו בהתנגדות עזה של צבא אסד ולוחמי חיזבאללה. חברי ארגון ג'בהאת אל נוסרה צייצו בטוויטר שכוחותיהם, יחד עם לוחמים רבים אחרים, הפציצו את מטה המודיעין האווירי והקיפו את הבניין מכל כיוון.

הטקטיקה הזו של חפירת מנהרות והטמנת חומרי נפץ הפכה לדפוס פעולה קבוע של המורדים - ובמיוחד בחאלב. פיצוץ דומה שאירע בדצמבר האחרון הביא למותם של שבעה חיילים סורים לאחר שחומרי נפץ הוטמנו מתחת לאדמה בעיר העתיקה של חאלב.