סוריה - יומן מלחמה: מתקפה כימית נוספת

מתקפה כימית נוספת של משטר בחמה; המשטר מתקדם בחלב וגובה מחיר כבד מהתושבים, טיל שוגר לעבר שכונת מגורים. עשרות נהרגו בטבח בעיר, בהם גם ילדים רבים. אחרי תקופה שקטה יחסית, העיירה דאריא בדרום סוריה שוב מופצצת

סוריה - יומן מלחמה: בגזרת העיר חמה, מציגים המורדים פעם נוספת עדויות לכך שמשטר אסד מפציץ את התושבים בגז רעיל. אם להסתמך על אירועים קודמים בגזרה הזו, כנראה שמדובר בגז כלור שהוכנס לחביות נפץ. אמש נחנקו עשרות בני אדם משאיפת הגז, שניים מהם מתו. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 20.5.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, בצפון המדינה, ממשיך המשטר להכות ללא מעצורים. בחסות ההפצצות האוויריות הצליחו אתמול (ג') כוחותיו של אסד להשיב לידיהם את השליטה במרחב שסמוך לכלא המרכזי של חלב, 5 ק"מ צפונית לעיר, תוך שהם גובים מחיר כבד מהמורדים ומהתושבים: כ-20 בני אדם נספו בטבח מזעזע בפרבר אעזאז, שבמהלכו נהרגו ילדים רבים. בסך הכול נהרגו כ-40 בני אדם בגזרת חלב.

באחד ממוקדי ההפצצות טוענים המורדים כי המשטר ירה טיל קרקע-קרקע והשמיד שכונת מגורים. גם בדרום המדינה ממשיך הצבא להפציץ בחביות נפץ את מחוז דרעא ואת הפרבר הדרומי של דמשק - בדגש על העיירה דאריא, שסופגת ביומיים האחרונים מטח כבד של הפצצות אוויריות, אחרי תקופה של שקט יחסי.