מצרים: 3 שנות מאסר למובארק

בית המשפט במצרים דן את הנשיא המודח חוסני מובארק לשלוש שנות מאסר על גניבה מקרנות ציבוריות, בניו עלא וגמאל נשלחו לארבע שנים בכלא בגין אותם האישומים. דרכו של מובארק בבתי המשפט רחוקה מסיום - יש נגדו עוד כתבי אישום על מעשי שחיתות, והוא ערער על הרשעתו ברצח מפגינים

בית המשפט במצרים דן הבוקר (ד') את הנשיא המודח חוסני מובארק לשלוש שנות מאסר אחרי שהורשע באשמת גניבה מקרנות ציבוריות, בניו של מובארק נשלחו לארבע שנים בכלא לאחר שגם הם הורשעו בפרשה זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא המודח בן ה-85 הכחיש בדיון האחרון שנערך בנושא את האישומים נגדו. חוסני מובארק ובניו ג'מל ועלא הואשמו בכתב האישום הרלוונטי בלקיחת 14.37 מיליון דולר לטובתם האישית במקום שיוקדשו לענייני הנשיאות ומוסד הנשיאות המצרי. "אני לא מסכים, זה לא קרה" אמר מובארק בדיון שנערך לפני שלושה חודשים.

ב-2012 נשלח מובראק למאסר עולם בגין הרג המפגינים במהלך ההפיכה נגדו בשנת 2011. הוא הגיש ערעור על ההרשעה, והוא עומד בימים אלה למשפט חוזר. בינתיים, הוא לא נמצא בכלא אלא בביתו לאחר שבית המשפט הורה לשחרר אותו. מובארק ריצה שנתיים בכלא המצרי, תקופת המעצר המקסימלית.

גם אם מובארק יזוכה מהרג המפגינים בהפיכה במשפט החוזר, דרכו של הנשיא הקשיש אל המנוחה והנחלה נראית רחוקה מאוד. הוא מואשם בעוד שני תיקי שחיתות, במשפטים שייערכו בחודשים הקרובים.