דיווח: קרבות עזים סמוך לגבול ישראל-סוריה

רשת "אל ערביה" מדווחת על קרבות קשים בין צבא אסד לכוחות המורדים בקוניטרה, קילומטרים ספורים מגבול ישראל. המורדים רושמים בתקופה האחרונה הישגים בדרום סוריה והם מנסים להשתלט על הגולן הסורי כולו

מורד סורי (רויטרס)

רשת הטלוויזיה "אל ערביה" דיווחה בצהריים (ג') כי קולות ירי נשמעים בשעות האחרונות מהעיר קוניטרה שבגולן הסורי, קילומטרים ספורים מגבול ישראל. על פי הדיווח, בעיר הנטושה מתנהלים קרבות קשים בין צבא משטר אסד והמורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עושה רושם שהמשטר הסורי מגלה סימני מצוקה נוכח הצלחת המורדים להתקדם בכוחותיהם המצומצמים בגולן, עד לעיר המחוז קוניטרה, ובדרך לשם להשתלט על מספר תלים שבאמצעותם חלש אסד על האזור.

על רקע כוונת המורדים לפתוח במתקפה מרוכזת על קוניטרה כדי להניס את צבא אסד מהגולן, פתח המשטר במתקפה אינטנסיבית ורחבה על הדרכים המובילות מדרעא לדמשק, ובפרט דרכי הגישה לגולן, בניסיון לבלום את המורדים.

גם בדמשק היו אתמול הפצצות רבות של המשטר, בדגש על שני מעוזים של המורדים - השכונות מליחה וג'ובר, בפרברי הבירה. בצפון המדינה רשמו המורדים התקדמות נוספת בקרבות המתחוללים בין חמה לחלב ובאידליב, כשהשתלטו על שלושה מחסומים צבאיים בפרברי חמה. בקרבות אלה השיגו המורדים גם לא מעט שלל.

ביום ראשון נהרג במליחה מפקד חיל האוויר הסורי, הגנרל חוסיין איסאק. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי הגנרל נפצע מירי המורדים ומת מפצעיו מאוחר יותר. ראמי עבד אל-רחמן, ראש ארגון האופוזיציה "המרכז הסורי לזכויות אדם" שמושבו בלונדון, ציין כי מותו של מפקד חיל האוויר הוא "מכה פסיכולוגית חמורה למשטר".