סוריה - יומן מלחמה: הקרב על גזרת הגולן מתלהט

המערכה בדרומה של סוריה הולכת ומתחממת: על רקע מתקפת המורדים בקוניטרה, כוחות צבא אסד פתחו במתקפה על דרכי הגישה לגולן - במטרה להשיב את השליטה באזור האסטרטגי והחשוב

סוריה - יומן מלחמה: משטר אסד חושש מאוד מאיבוד השליטה בערים ובכפרים שבאזור הגולן, בדרומה של המדינה. על רקע מתקפת כוחות המורדים בגזרת קוניטרה, הנחית הצבא הסורי מכת אש על דרום סוריה. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 19.5.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עושה רושם שהמשטר מגלה סימני מצוקה נוכח הצלחת המורדים להתקדם בכוחותיהם המצומצמים בגולן, עד לעיר המחוז קוניטרה, ובדרך לשם להשתלט על מספר תלים שבאמצעותם חלש אסד על האזור.

על רקע כוונת המורדים לפתוח במתקפה מרוכזת על קוניטרה כדי להניס את צבא אסד מהגולן, פתח המשטר במתקפה אינטנסיבית ורחבה על הדרכים המובילות מדרעא לדמשק, ובפרט דרכי הגישה לגולן, בניסיון לבלום את המורדים.

גם בדמשק היו אתמול הפצצות רבות של המשטר, בדגש על שני מעוזים של המורדים - השכונות מליחה וג'ובר, בפרברי הבירה. בצפון המדינה רשמו המורדים התקדמות נוספת בקרבות המתחוללים בין חמה לחלב ובאידליב, כשהשתלטו על שלושה מחסומים צבאיים בפרברי חמה. בקרבות אלה השיגו המורדים גם לא מעט שלל.