לוב: חמושים פרצו לפרלמנט ושרפו אותו

דרמה בטריפולי: חמושים כבשו ושרפו את הפרלמנט הלובי - ונמלטו מהמקום אחרי חילופי אש. עדי ראייה דיווחו כי עולה עשן מהמבנה. גנרל לשעבר בצבא הודיע כי כוחותיו, הנלחמים באיסלמיסטים, הם שביצעו את המעשה

עשן עולה מהפרלמנט הלובי (רויטרס)

חמושים השתלטו על בניין הפרלמנט בטריפולי שבלוב לאחר שירו על הבניין רקטות ורימונים - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. לא ברור מי הם החמושים שכבשו את המבנה, אך הגנרל לשעבר בצבא לוב חליפה חפטאר הודיע שכוחותיו הם אלה שביצעו את המעשה, נגד האיסלמיסטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי ראייה אמרו כי עשן כבד עולה מבית המחוקקים של לוב, וכי שני בני ערובה נחטפו על ידי החמושים, ששרפו את משרדי חברי הפרלמנט. לאחר מכן, עזבו החמושים את המקום לאחר חילופי אש עם צבא לוב, שחסם את דרכי הגישה לפרלמנט.

אתמול סגרו הרשויות בלוב את נמל התעופה בבנגזי שבמזרח המדינה לאחר שקרבות פרצו בין מיליציות בעיר. "סגרנו את שדה התעופה למען בטיחות הנוסעים עקב הקרבות הנערכים בעיר", הודיע מנהל שדה התעופה. "הנמל ייפתח מחדש בהתאם למצב הביטחוני".

המצב הפוליטי בלוב מאז המהפכה שהפילה את השליט מועמר קדאפי עדיין לא יציב. ראש ממשלת המעבר של לוב עבדאללה אל-טהיני התפטר מתפקידו לפני כחודש, משום שארגוני טרור ניסו לפגוע בחייו.