תיעוד: שיגור פצצה ממיג סורי

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לספק תיעוד מרתק משטחי הקרבות בין אסד למורדים. הפעם, בסרטון שהעלו המורדים לרשת, נראה מיג סורי כשהוא מטיל פצצה לעבר מטרה המשויכת לכוחות האופוזיציה

מלחמת האזרחים המתמשכת בסוריה סיפקה לאורך שלוש שנותיה עשרות סרטונים המתעדים את הקרבות העזים בין המורדים לצבא הנשיא אסד במדינה המשוסעת, אך נראה כי סרטון כמו זה שפורסם היום ממחיש בהחלט את האנרכיה בשכנה מצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד, שהועלה היום לרשת, נראה מיג-21 של צבא סוריה מטיל פצצה המכילה כמות גדולה של חומר נפץ, לעבר עמדה של כוחות האופוזיציה באחד משטחי הקרבות במדינה. הצלם, שהצליח לעקוב אחר הירי היישר מכנף המטוס, תיעד את רגעי הפיצוץ העז עם פגיעתו של הטיל בעמדה שעל הקרקע.

במקביל, נמשכים הקרבות בין הצדדים באזורים שונים של סוריה. עד שיגיע נשק חדש ויעיל יותר נגד הצבא של אסד, המורדים מאמצים שיטות לחימה ישנות כדי להגדיל את טווח הפגיעה. למשל: בליסטראות, ממש כמו בימי התנ"ך. הפעם, אלו מיועדות להשליך פצצות למרחק.

בתיעוד שמגיע מחלב אפשר להבחין שיש מאמץ ניכר מצד המורדים להגדיל את טווח הפגיעה של הרקטות והתותחים. בעיר פרסו המורדים בימים האחרונים תותחים משופרים מתוצרתם שנקראים "גיהינום" המסוגלים להשליך פצצות במשקל 200 ק"ג למרחק 5 ק"מ. בהיעדר חומרי נפץ, יורים לעיתים המורדים בלוני גז.

המטרה ברורה: להגדיל את הפגיעוּת של אנשי אסד היושבים במחנותיהם המבודדים והחסינים, באופן יחסי, בפני פגיעה מהקרקע, ובכך גם לנסות ליצור מאזן הרתעה מול המתקפות האוויריות של המשטר, שממשיכות לגבות עשרות קורבנות בקרב האוכלוסיה מדי יום. אמש אירעו הקרבות העיקריים במחוזות חלב, חמה, דמשק ודרעא.