סוריה יומן מלחמה: הם יורים גם בכלבים

חיל האוויר של צבא אסד ממשיך להפציץ אזורי מגורים באמצעות חביות נפץ, שלעתים אפילו פוגעות פעמיים באותה נקודה. בנוסף, מתקבלת תמונה עגומה על מצבם של בעלי החיים באזורי הקרבות, כשכלב הפצוע ברגלו תועד מדדה ברחובות מבלי שאף אחד יעניק לו טיפול רפואי

סוריה - יומן מלחמה: אזורי הלחימה במדינה המשוסעת ממשיכים לספק כמה סיפורים יוצאי דופן על האירועים הקשים של מלחמת האזרחים. בחלב ממשיך חיל האוויר הסורי לטבוח באוכלוסייה באמצעות חביות נפץ בעיקר. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 11.5.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום הייתה זו מלכודת קטלנית שהרגה ופצעה כמה עשרות תושבים בשכונת שייח' חדר - חבית נפץ אחת התפוצצה בבניין מגורים, וכאשר התקרבו למקום דיירי השכונה נחתה עליהם חבית שניה, מה שהגדיל את היקף הקורבנות באופן משמעותי. לא מן הנמנע כי המשטר מבצע תקיפות כפולות כאלה במכוון.

הפצצות של בתים אירעו אתמול בכל רחבי המדינה, מדרעא שבדרום ועד אידליב הצפונית, כולל בחומס - בשכונה שלא נכללה בהסכם הפסקת האש והפינוי שיצא אל הפועל מוקדם בסוף השבוע שעבר. בפרברי דמשק הלחימה גוברת בשכונת ג'ובר, אחד ממעוזי המורדים, עקב התקדמות של כוחות אסד, מצד אחד, והצלחה של המורדים להשתלט על מספר עמדות ומחסני נשק של צבא סוריה, מצד שני.

משם (פרברי דמשק) מגיעה היום גם תמונה עגומה מאוד של פגיעה בחי - ולא רק בני אדם: כלב שנקלע לאזור הקרבות נפצע קשה ברגלו ולמרבה הצער אין מי שיטפל בו - שירותי הרפואה, ועל אחת כמה וכמה השירותים הווטרינריים, חדלו לפעול בשכונות הכפופות לשליטת המורדים. אולי המורדים שהבחינו בו ייקחו אותו תחת חסותם ויטפלו גם בו.