מחלת ה-MERS מתקרבת: קורבן נוסף של הוירוס בירדן

ארגון הבריאות העולמי מודאג, ירדן מדווחת על מקרה מוות נוסף, בערב הסעודית עוד שלושה בני אדם מתו מהוירוס ובסה"כ עד כה גבתה המחלה 142 קורבנות. ארגון הבריאות העולמי יכנס ישיבת חירום לאור התפשטותה של המגיפה

ה-MERS מאיים על האזור (רויטרס)

מגיפת ה-MERS ממשיכה להתפשט ברחבי המזרח התיכון: היום (ב') דיווחה ירדן על אזרח שמת אחרי שנדבק בווירוס - מקרה המוות החמישי בממלכה מאז 2012,  אז זוהה הנגיף לראשונה. הקורבן האחרון, גבר בשנות ה-50 לחייו, עבד בבית חולים פרטי ומת אתמול בעמאן.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ירדן מביטה מזרחה לסעודיה וחוששת ממגפה מאסיבית יותר, לאחר  שבממלכה דיווחו אתמול על שלושה מקרי מוות נוספים מהמחלה. בסך הכל, עד עכשיו, מתו מהמחלה 142 בני אדם. סעודיה היא המדינה שבה נמצאו מרבית המקרים של ה-MERS. הוירוס נמצא בגופם של 483 בני אדם בממלכה, שלחופי המפרץ הפרסי. בעולם כולו ספרו עד היום בסך הכל: 496 מקרים של הידבקות בוירוס.

ארגון הבריאות העולמי, הגוף מטעם האו"ם שמטרתו להתמודד ולבלום מגיפות, יקיים מחר ישיבת חירום לאור התפשטות המחלה. "מספר המקרים שהולך וגדל במדינות שונות מעלה מספר שאלות, אולי מחר , נקבל חלק מהתשובות", אמר בסוף השבוע דובר הארגון, טאריק ג'סרביק.

"בן דודו של הסארס"

בארגון הבריאות העולמי משווים בין ה-MERS לוירוס הסארס, שאיים על אסיה ב-2003. חוקרי המגיפות מגדירית את הוירוס כ"בן דודו של הסארס", אבל ה-MERS הוא קטלני יותר ומידבק פחות. הסארס קטל 800 בני אדם שהתפרץ ונמצא בגופם של 8,273 בני אדם.

כמו הסארס, הוירוס MERS גורם לזיהום. החולים לרוב סובלים משיעולים, מקשיי נשימה וחום גבוה. השוני בתסמיני הוירוס החדש הוא שהוא מביא גם לקריסה של הכליות. למרות שרוב חולי ה-MERS נמצאים בערב הסעודית, נמצאו חולים גם באיחוד האמירויות, בירדן, במצרים, בלבנון ואפילו בארה"ב.