ההרס והחורבן בסוריה - הכי קרוב שאפשר לישראל

בעוד מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה נמשכת, המורדים וצבא אסד נערכים לקרב על העיירה האסטרטגית קונייטרה, שנמצאת סמוך מאוד לגבול ברמת הגולן. בתמונות ניתן לראות את ההרס הרב שהותירו במקום כוחות צבא אסד, שהחריבו מסגד ששימש נקודת מפגש של המורדים, לקראת הקרב על השליטה במקום

הקרבות במסגרת מלחמת האזרחים הסורית ממשיכים להתנהל סמוך מאוד לגבול הגולן, ומראות ההרס והחורבן נראים היטב משטח ישראל: מוקד הקרבות בימים האחרונים הוא מרחב הכפרים באזור קונייטרה - מעוז השליטה האחרון של צבא אסד לאורך הגבול, שנמצא על הכוונת של גדודי המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתמונות שצולמו אתמול (א') ניתן להבחין בהריסות של מסגד ששימש מקום מפגש של המורדים בכפר קחטנייה, לאחר שצבא אסד "שיטח" את המבנה לחלוטין - כמו מרבית המבנים במקום. כדי להבין את ממדי ההרס, ניתן להביט בתמונה של אותו אזור מלפני מספר שבועות - אז נראו המבנים עומדים על תילם. עוד נצפתה מישראל תנועה ערה של טנקים באזור קונייטרה, רק כמה מאות מטרים מהגבול.

המסגד באזור קונייטרה, לפני ההרס (חדשות 2)

הפגנת הכוח של משטר, אסד שהובילה להרס הרב במקום, מגיעה בעקבות הודעות המורדים שלפיהן הם ינסו לכבוש מחר את העיירה קונייטרה - הדרך היחידה למעבר הגבול הרשמי בין סוריה לישראל. לצורך הקרב החשוב, המורדים כבר החלו לרכז הרבה מאוד כוחות ונשק באזור.

החורבות אחרי פעולת צבא אסד (חדשות 2)

בתווך שבין המורדים לכוחות צבא אסד, עדיין נמצאים אזרחים סורים רבים שנמצאים באזור ונקלעו לקו האש. בצה"ל נערכים לאפשרות שפצועים נוספים יבקשו להיכנס לשטח ישראל לצורך טיפול ואף צופים שהלחימה עלולה לזלוג לשטח ישראל, כפי שקרה מספר פעמים בתקופה האחרונה.