מנהרת נפץ בסוריה: פיצוץ מלון בחאלב נקלט במצלמה

המורדים פוצצו מלון בעיר הצפונית על יושביו, לאחר שחומרי נפץ הוטמנו במנהרה מתחת לבניין. רבים נפגעו בפיצוץ, טרם ידוע מה מספרם. השלטונות בסוריה מאשימים במעשה חברים בארגון המסונף לאל-קאעידה , שבחרו לפוצץ מלון שבו נוהגים להתאכסן בכירי ממשל אסד. כך זה נראה

המלון פוצץ על יושביו, רבים נפגעו: פיצוץ עז שאירע הבוקר (ה') בעיר חאלב שבסוריה, גרם לקריסתו המוחלטת של מלון קרלטון וכתוצאה מכך, גם לנפגעים רבים שמספרם טרם ברור. בתמונות ששידרה הטלוויזיה הלבנונית ניתן לחזות בעשרות נפגעים שהוצאו פצועים או ללא רוח חיים מבין ההריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים מסוריה, הפיצוץ הורגש בכל רחבי חאלב ומלבד המלון עצמו נהרסו גם בניינים סמוכים לו, שחלקם עתיקים מאוד. בסוריה טוענים שהעומדים מאחורי הפיגוע הם קיצונים איסלאמים שמזוהים עם אל-קעידה ומשתייכים לארגון מקומי המסועף לו בשם "החזית האיסלאמית". לטענת גורמי ממשל במדינה, המפגעים הטמינו כמות עצומה של חומר נפץ במנהרה שנחפרה מתחת למלון - ואז פוצצו אותו מרחוק.

על פי אחת ההשערות שמעלים כלי תקשורת ערביים, מדובר בפעולה מתוכננת של המורדים כנגד משטר אסד ונאמניו, שאימצו בשנה האחרונה את המלון למגורים ולקיומה של מפקדה בעיר.

חאלב, עיר העסקים המרכזית בסוריה, נמצאת בליבה של מלחמת האזרחים. בשנה האחרונה, היא הפכה לעיר חצויה בין אזורים שתחת שליטת המורדים וכמה אזורים שנמצאים תחת שליטת ממשל אסד. על פי ארגונים הומניטריים שפועלים בסוריה , עשרות אלפים מאזרחי העיר מתו במהלך הקרבות ועוד מאות אלפים הפכו פליטים.