סוריה - יומן מלחמה: המורדים לקחו בשבי מועמד לנשיאות

עשרות נטבחו בחלב לאחר שפיצוץ אירוע בשוק סואן, ובמקביל בחומס נכנסת לתוקף הפסקת אש. המורדים שבו את אחד המועמדים האנונימיים לנשיאות שאמר כי המשטרה הכריח אותו להתמודד ואיים לרצוח את משפחתו. "ההתמודדות בבחירות לנשיאות בסוריה היא משחק פוליטי ואחיזת עיניים", הוסיף המועמד בקלטת שעל פי החשד צולמה באיומים

סוריה - יומן מלחמה: המורדים לקחו בשבי את אחד המועמדים לנשיאות סוריה, מוחמד חסן כנעאן שכיהן לשעבר כקצין בכיר בצבא. בהודעה מוקלטת אמר המועמד מהשבי כי "המשטר איים לרצוח את משפחתי אם לא אתמודד". סיכום אירועי הדמים בסוריה - 6.5.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המורדים הציגו את הסרטון ובו הודיעו כי עצרו את כנעאן, אחד מהמועמדים האלמונים שהגישו את מועמדותם בבחירות לנשיאות סוריה בימים האחרונים, מתוך כוונה להתמודד מול בשאר אסד שהכריז על התמודדות נוספת.

בהודאה מצולמת שייתכן כי נלקחה ממנו באיומים, אמר כנעאן כי מפקד דיביזיה 1 בצבא סוריה ביקש ממנו להתמודד בבחירות, ומשסירב איים המפקד הבכיר להוציא להורג את בני משפחתו בזה אחר זה, אם לא יתמודד. לדברי כנעאן ההתמודדות בבחירות לנשיאות בסוריה היא משחק פוליטי ואחיזת עיניים תקשורתית.

בזמן שבמחוז חלב התבצע אתמול טבח גדול שבמהלכו נהרגו ונפצעו עשרות, כתוצאה מהפצצה בשוק סואן, בעיר חומס נערכו להפסקת אש ראשונה מזה חודשים. במסגרת הסכם הפסקת האש בין צבא אסד למורדים בחומס, שנכנסה לתוקף הבוקר, עוזבים המורדים את מרכז העיר לעבר אחד מפרבריה, בחסות האו"ם ובליווי כוחות המשטר. בתמורה, יועברו מזון ותרופות לתושבים בשתי עיירות במחוז חלב.