המנון "התקווה" – גרסת חמאס. צפו

בעוד בישראל חוגגים 66 למדינה, בחמאס ניצלו את ההזדמנות ושלחו מסר מאיים. בסרטון אנימציה שהפיקו הם שרים את המילים שהם כתבו להמנון ישראל "התקווה". "צבא הציונים נבנה משעווה וכבר הוא מומס", הם קוראים בשיר. כך זה נראה

בתנועת חמאס ניצלו את יום העצמאות ה-66 של מדינת ישראל לסרטון תעמולה נגד ישראל - שמעביר מסר חד: "סוף התקווה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון האנימציה, שמלווה במנגינת המנון "התקווה" עם מילים בעברית ששוכתבו על ידי הארגון, נכתב בין היתר: "צבא הציונים נבנה משעווה וכבר הוא מומס ואין לו תקווה".

באנימציה רואים תמונות של ילדים פלסטינים שנפצעו מאש ישראל לכאורה. בשיר החמאס קורא לישראלים לעזוב את ישראל למדינות המוצא שלהם, שבין האפשרויות המוצעות בסרטון: המדינות רוסיה וגרמניה. השיר מסתיים עם קריאה לכך שהבירה תיקרא "בית אל מקדס" ולא ירושלים. עוד צוין כי "הטיפש אשר יתעקש גורלו נחרץ אל מתחת לעפר" (הטעות במקור).

חלק מסרטון התעמולה (חמאס)

רק אתמול יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש עם ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל בדוחא בירת קטאר. זו פגישתם הראשונה של השניים מאז תחילת שנת 2013, ובתקשורת הפלסטינית דיווחו כי האווירה בשיחה הייתה חיובית. שני המנהיגים דנו בפיוס הפלסטיני בין פת"ח לחמאס והביעו רצון לפתוח "דף חדש" ביחסים בין התנועות.

בחמאס אמרו בשבוע שעבר כי הם אלה שדחפו לפיוס, ולא הרשות. בכיר חמאס מחמוד א-זהאר התייחס לכישלון המגעים עם ישראל והאשים את אבו מאזן בבזבוז זמן.