סוריה - יומן מלחמה: טבח בבית ספר בחלב

דם על ציורי התלמידים: כ-30 ילדים נהרגו בהפצצה של משטר אסד על בית ספר בחלב. המחזה המחריד משקף את חוסר האונים של כל אותם האזרחים שאינם מעורבים במלחמה אך מוצאים בכל זאת את מותם. סיכום אירועי היום במלחמת האזרחים

מעשי הקטל במלחמת האזרחים בסוריה פוגעים שוב ושוב במי שאינם מעורבים כלל בלחימה ואתמול (ד') ניתנה לכך המחשה מצמררת: כ-30 תלמידים נהרגו בהפצצה של המשטר על בית ספר בשכונת אל-סוכרי בחלב. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 30.4.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

וכך, ברגע אחד הפכה כיתת לימוד שלווה לזירת קטל של ממש. לוחות שעליהם נתלו ציורים של התלמידים הצעירים נמצאו מוטלים על הרצפה ומכוסים בכתמי דם.

המחזה המחריד הזה שודר בכלי התקשורת המקומיים, ונראה שהוא משקף יותר מכל את חוסר האונים של האוכלוסיה, ובפרט הילדים, נוכח הפצצות משולחות רסן וחסרות אבחנה של המשטר, המנסה להכות במורדים בכל דרך אפשרית.

עדות נוספת לכך היא עדותו של אב ששכל את בנו התינוק, כנראה כתוצאה ממצוקת מזון ותרופות עקב המצור שמטיל המשטר על תושבי הפרבר המזרחי של דמשק. כמדי יום, משלמים אזרחים בחייהם את מחיר מלחמת האזרחים הנוראה, וכאשר מדובר בעשרות ילדים ביום אחד - הדבר מזעזע פי כמה.