עונש מוות הוטל על מנהיג האחים המוסלמים במצרים ו-682 פעילים נוספים

בית המשפט במצרים גזר את דינם של 683 תומכים של הנשיא המודח מורסי ובראשם מנהיג תנועת האחים המוסלמים מוחמד בדיע. העונש טעון את אישורו של המופתי של מצרים שיחליט האם להוציא לפועל את גזר הדין או לא. חשש ממהומות במצרים בעקבות ההחלטה

יוצא להורג? מוחמד בדיע (רויטרס)

מנהיג האחים המוסלמים במצרים יוצא להורג? כך לפחות הורה היום (ב') בית המשפט במדינה, במסגרת משפטם של 1,200 מפעילי התנועה במצרים, שמאז המהפכה השנייה במדינה לפני כשנה והדחת הנשיא מורסי, הוצאה אל מחוץ לחוק.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט הטיל את העונש החמור מכולם על מוחמד בדיע, שמשמש כמנהיג התנועה מאז 2010. יחד עמו, הוטל עונש מוות על עוד 682 פעילים ותומכים של האחים המוסלמים. עם זאת, ההחלטה על ביצוע גזר הדין של כולם תלויה באישורו של המופתי של מצרים.

עונש מוות ל-682 פעילים נוספים של האחים (רויטרס)

בחודש שעבר, הטיל אותו בית משפט עונש מוות על 528 נאשמים מקרב האחים המוסלמים, אלא שגם אז הוא העביר את הסוגייה למופתי, שבסמכותו, כאמור, לקבוע אם לבצע את גזר הדין. לאחר ערעור שהוגש, החליט בית המשפט ש-37 מתוכם יוצאו להורג ו-491 יישלחו למאסר עולם.

לאחר הקביעה הדרמטית של בית המשפט היום, גובר החשש במצרים מפני מהומות של תומכי האחים המוסלמים ברחבי המדינה - ובתקופה רגישה ממילא במדינת הנילוס, שנערכת לבחירות לנשיאות שייערכו בעוד חודש בדיוק.